Kumluca Tecim Borsası’ndan depremzedeler için iskonto çağrısı

“Asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraşlı depremlerden etkilenerek Antalya’nın Kumluca ilçesindeki otellerde evet bile yakınlarının birlikte nazil depremzedeler amacıyla esnafın tenzilat yapması istendi.

Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş, yaptığı açıklamada, 11 ilde nazik yıkıma amil olan depremlerin peşi sıra kente mevrut binlerce depremzedenin önemli bölümünün da Kumluca’da olduğuna dikkati çekti.

Depremzedelerin bire bir kısmının Antalya Valiliği koordinesinde konaklama tesislerine yerleştirildiğini hatırlatan Durdaş, felaketin yaşandığı bölgelerden gelenlerin heybetli ayrımsız bölümünün da yakınlarının yanına yerleştiğini vurguladı.

AFAD kaydı kâin depremzedelerin müzaheret ve desteklerden yararlandığına bel eden Durdaş, “Akrabalarının yanında artan afetzedelerin bazılarının AFAD kaydı olmadığı amacıyla değme bindi evet bile müzaheret alamamakta veya kısmen almaktadır. Hayırseverlerimiz bu durumu göz uğrunda bulundurarak müzaheret yapıyor. Kumluca Tecim Borsası üyelerimizden ve toprak esnaflarımızın bu aileler üzere yapılan alışverişlere imkanlar ölçüsünde tenzilat yapmalarını önemle talep ediyoruz. Bir Tane yürek olduk. Birbirimize kenetlenerek hep alay malay bu donuk süreci aşacağız.” dedi.

Share: