Kuşadası’nda Zer Güvercin Coşkusu Bu Sene Özer Türk Stadı’nda Yaşanacak

Türkiye’nin pop müzik alanında düzenlenen geçmiş ve yegâne beste yarışması Kuşadası Zer Güvercin Beste Yarışması’nın balaban final gecesi, teferruatlı ayrımsız aranın peşi sıra yeniden Özer Türk Stadı’nda gerçekleşecek. Finalistlerin balaban hakem heyeti karşısında takat sınırı sergileyeceği gecede sesi ve yorumuyla Türk pop müziğinin yeryüzü sevilen isimleri ortada yer alan Sertab Erener hayalet algı.

Vazıh Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Zer Güvercin Ekin Müzakere ve Lansman Vakfı (KUSAV) eliyle, Eviz Çatı asıl sponsorluğunda bu sene 25. defa düzenlenecek olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması için izansız sayım başladı. Konkur ile ilişik hazırlıklar akıbet hız devam ederken, 11 Eylül’de balaban bitiş gecesinin yapılacağı Özer Türk Stadı üstelik organizasyona hazırlanıyor.

BÜTÜNÜYLE YENİLENDİ

Kuşadasıspor’un 3. Lig’e yükselmesinin peşi sıra Kuşadası Belediyesi yoluyla sürdürülen bakım ve onarım çalışmaları ile top yenilenen ve geçtiğimiz hafta sonu Kuşadasıspor’un galibiyeti ile sonuçlanan Kuşadasıspor- Kahramanmaraşspor maçına familya sahipliği eden Özer Türk Stadı, yıllar sonradan yeniden aile sahipliği yapacak olduğu Değerli Güvercin Beste Yarışması’na bakarak düzenleniyor. Çatısı geçen yıl, çimleri ise sabık ay yenilenen Özer Türk Stadı, altyapısı, aydınlatmaları, seyirci tribünleri, lavaboları, antre depar alanları ve mekân düzenlemesi ile Kızıl Güvercin coşkusunu tam anlamıyla yaşatmak amacıyla hazır hale getiriliyor.

FİNAL GECESİ SERTAB ERENER FON ALACAK

25. Kuşadası Zer Güvercin Beste Yarışması’nın şişman bitiş gecesi, 11 Ilkgüz Muamele günü saat 21.00’de finalistlerin iri hakem heyeti karşısında aktif performanslarını sergilemeleri ile başlayacak. Jüri vasıtasıyla yapılan değerlendirmeye sayısal oylamanın sonuçlarının bile eklenmesiyle dereceye giren besteler ve beste sahipleri belirlenecek. Arkası Sıra bergüzar töreni gerçekleşecek. Bir Numara olan beste sahibine Zer Güvercin ve 100 bin teklik para ödülü verilirken, ikinci olan besteye Gümüş Güvercin ve 50 bin lira para ödülü, üçüncü olan beste sahibine ise Tunç Güvercin ve 25 bin teklik dünyalık ödülü verilecek. Ödül töreni kapsamında ayrıca yarışmanın onur konuğu olan pop müzik sanatçısı Fatih Erkoç’a KUSAV Haysiyet Ödülü arz edilecek. Nazik bitiş gecesi adlı pop müzik sanatçısı Sertab Erener konseri ile sona erecek. Bitiş gecesi benzeri TV kanalından deli dolu namına yayınlanacak.

“CEMI HEMŞEHRİLERİMİZ DAVETLİDİR”

Kuşadası Belediye Reisi Ömer Günel, 25’incisini düzenlemekten iri aynı mutluluk duydukları Kızıl Güvercin Beste Yarışması’nı özellikle Özer Türk Stadı’nda akdetmek istediklerini belirterek, “Teferruatlı yıllar boyunca Özer Türk Stadyumu’nda büyük ve kitlesel bir katılımla düzenlenen Değerli Güvercin, çeyrek altın yüzyıllık yolculuğunun böylecene yeniden evine döndü. 11 Eylül’de tamlik hemşehrilerimizi Altın Güvercin coşkusunu bütün birlikte yaşamaya davet ediyorum” dedi.

Share: