Kütahya Belediyesi’nden şişman sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi dolgun sünnet şöleni, küçümseme yürüyüşü ile başladı. Bengisu Toplumsal Tesisleri’nde Belediye Reisi Prof. Dr. Bilici Işık, çocuklara tablet dürü ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin toplu sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi uğrunda mehterler takımı gösterimi ile başladı. Uray önünden Galibiyet Meydanı’na kadar gerçekleşen saraka yürüyüşünde torunlar Başkan Işık ile alay malay yürüdü. Galebe Meydanı’nda Kütahya Belediyesi volta otobüsü ile şehir turu fail sünnet çocukları, Bengisu Toplumsal Tesislerine geldi.

Tesislerde sunulan düğün yemeği programında konuşan Belediye Reisi Prof. Dr. Bilici Işık, “Kütahya Belediyemizin anadan görme sünnet şölenine hepiniz tatlıca geldiniz. 2019 yılının eylül ayında önce şölenimizi yaptık. Herhangi Bir yıl eylül ayında bu şöleni yine edelim dedik ancak, hiçbirimizin tahmin etmediği covid salgınından âlem 2 sene müddet ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi fayrap etmek istedik. Tanrı yıldız ederse gelişigüzel sene bu şölenimizi esasen edeceğiz. Biz çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği namına bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı yer ferah şekilde, bildirme güzel şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza seçkin şeyin arz güzeli olsun. Hepsi helali hayırlı olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu toplu sünnet şölenimize getirdiniz. Ana ve babaları özellikle olmak için familya bireylerinin rastgele birine değişik teşekkürname ediyorum. Katılımlarınız amacıyla herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Başbuğ Işık’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Verimli tilaveti ile devam etti.

Program, Komutan Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve cümbüş ile devam etti.

Programda Uray Kütahyaspor Pakt Başkanı Erdoğan Çolak, beceri astronomi ve futbolcular birlikte katılarak, çocuklara ayak topu topu bağış ettiler. – KÜTAHYA

Share: