Kütahya haberi! Bakan Aristokrat, Kütahya’da AK Fırka Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde haddinden fazla büyük sıkıntılar çekti, çok balaban dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın geçmiş dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede şok bire bir konsepti ortaya koydu. Hoppadak terörle mücadele değil aynı zamanda teröristle mücadeleyi bile ortaya koydu.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen DOĞRU Parti Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin ayrıntılı zamandır süren terörle mücadelesinde şişman bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda balaban tecrübeler ortaya koyduklarını belirten Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye bozuk Türkiye değil. Peki, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin dakikasında ötesindeki, eksen ötesindeki noktaya terör koridoru, tıpkı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, önceki dönemlerinde çok iri teessürat çekti, haddinden fazla balaban dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın esbak dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla birlikte bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmadık bire bir konsepti ortaya koydu. Yalnız terörle mücadele değil bire bir zamanda teröristle mücadeleyi bile ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı hangi Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Sulh Pınarı Harekatı’nı ne Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi da bugünkü El Kilit ve gayrı operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Aziz operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Ama Türkiye çarkıt Türkiye değil. Çünkü 21’inci asrın esasen itibaren ortaya koyduğumuz benzeri kaime var: Yekpare özgür bire bir Türkiye. Nazik Türkiye, hareketli Türkiye, kendi göbeğini kendi kesebilecek kabiliyetli olan bir Türkiye.”

“Yıldırı örgütüne okazyon bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar”

Zaman Halk İttifakı’yla bir iradeye, benzeri noktaya gittiklerini vurgulayan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini yıllarca alt etmek talip önceki dönemdeki siyasetçilerimize vesile vermeyenlere temerrüt tıpkısı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Şark ve Güneydoğu’nun makus talihini bile yendiler. Yıldırı örgütüne vesile bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları kasten yapmıyorlar. El yok. Havalimanı bulunmayan. Şifahane yok. Kadın merkezi namevcut. Spor sahası namevcut. Bölünmüş yollar bulunmayan. Otobanlar bulunmayan. Üniversiteler namevcut.’ dedirtmedi. Bu kol Türkiye’nin yavaş yavaş, santimetrekare santimetrekare herhangi bir yerini kalkındırıyor. Yıldırı örgütlerine, Türkiye’yi haricen gözlemek isteyen hiç kimseye punt vermediler. Zira makul buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Biz Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bilcümle müminler, bütün inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Biz bundan ayrılırsak başka tür felaketlerle karşı karşıya geliriz. Tığ bunu ikna etmek zorundayız. İyilikleri ifham etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Tığ elden Türkiye’ye rabıta çevirmek için bire bir büyük mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Tanrı’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Tığ Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonradan Allah baht edecek, dünyaya fent vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında ayrımsız tek terörist kalmayacak”

Bakan Soylu, Muazzez Kuşatma operasyonlarına ismini veren Ermiş Bülbül’ün, Jandarma Gedikli Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına işaret eden Aristokrat, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’bile varız, Amanos’ta varız, Erzurum’üstelik varız, Bingöl’bile varız, Elazığ’da varız. Her yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi düzlük okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve hep medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi çelmek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza izin etmiyorlar. Demin size söylüyorum. Tamam Karadeniz’dahi onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi bir şeye sevk etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Allah’ın izniyle bir yegâne terörist namevcut. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çemçe-Madur arı sili. Amanoslar tertemiz. Erzurum tertemiz. Bingöl arı sili. Erzincan arı sili. Allah felek edecek, 29 Ilk Teşrin 2023’te aynı kardeşiniz adına, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı olarak, Tayyip Erdoğan’ın el arkadaşı kendisine söylüyorum, Tanrı bize felek edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak arı sili olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi tertemiz olacak. Ülkenin dağlarında ayrımsız biricik yıldırıcı kalmayacak.”

“Bu millet, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun dahi konfirmasyon etmez”

Soylu, Türkiye’bile serencam 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle devam etti:

“Bugünkü yapıldığı kabil şayet imkanınız varsa, şayet gani yönetiyorsanız, eğer Tayyip Erdoğan üzere işlek ayrımsız lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Kent hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 hava meydanı yapabilirsiniz. Dünyanın genişlik büyük havalimanlarını yapabilirsiniz. Vakıa Avrupa yapamıyor de. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi hayat edildi. Çöp yapamıyorlar. Bunlara 3 kucak verseniz güdemezler, kaybederler. Zaten Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu budun, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak dahi teslim etmez, onu bile yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar bambaşka bire bir işi gerçekleştirdi. O dahi şu; Türkiye’üstelik nazik benzeri zihniyet devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini ifade edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 sene önceye getirin bilcümle beraber. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonra neredeyse herkesin üstüne tıpkı deli gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti ne seviyoruz biliyor musunuz? Biz bu milletin parçası olmaktan neden öz saygı duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla bu arada yaptırmayı sağlayanlara karşı 15 Temmuz’birlikte milletin adamına ehil çıktıkları için demokrasiye eş çıkacağız. İkinci asrın hakeza tıpkısı cinayetle buluşmasına müsaade etmediler. Allah bu milletten razı olsun. Allah iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: