Kütahya haberi… Nazır Aristokrat, Kütahya’da AK Öğür Genişletilmiş İl Konuşma Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne kadar kıvırırsan kıvır, sen ne kadar domates dolması söylersen söyle, sen ne büyüklüğünde istismar edersen cilt, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla bu arada tığ Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin serencam 20 yılda majör projelere imza attığını söyledi.

Türkiye’deki ululuk dairelerinde başı kemiksiz evet üstelik başörtülünün kendisini kolaylıkla rapor edebildiğini vurgulayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabahleyin kalkmış diyor kim ‘Başörtüsüyle ilişkin yasa getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin hangi olduğunu biliyoruz. Kimin aklına lamba karpuzu kabuğu yolmak istediğini, onu dahi biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Şayet biraz yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Temel değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz ama o rastgele zamanki kabilinden çarkçı evet çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona havale edelim, şöyle yapalım, hakeza edelim…’ Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne kadar kıvırırsan kıvır, sen hangi kadar yalan söylersen söyle, sen ne kadar sömürme edersen cilt, 2023 seçimlerinde Halk İttifakı’yla bu arada biz Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.”

Bakan Aristokrat, birilerine istismar fırsatı vermeyecek elan dallı güllü benzeri yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Aristokrat, “Sebep Türkiye yüzyılı diyoruz? Bunun için Türkiye yüzyılı diyoruz. Maşrık ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz kendilerini tabir edemezlerdi, bugün ediyorlar. Gelişigüzel şeyi söylüyorlar, dillerini konuşuyorlar, kendilerini anlatım ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırı örgütü PKK’nın eskiden esnaftan haraç aldığını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Zaman esnaftan haraç alacak PKK namevcut, iflahını kestik. Belediyelerin paralarını dağa gönderirlerdi, zaman gönderemiyorlar. Vakıa ona bile CHP itiraz ediyor, ‘Niye PKK’ya vermiyorsunuz?’ diyor. Yıldırı örgütünden birisini tembel kuzuluk getirdiğimiz zaman yani ara sıra ‘Öldürdük’ demiyoruz, ‘Etkisiz arkaç getirdik’ diyoruz. Devletin hakeza tıpkı dili var. Ben kimi zaman ‘Öldürdük’ de diyorum tabii. Demincek listeye bakıyoruz değil mi? Diyoruz kim ‘Sarı çizelge, öldü.’ ‘Kırmızı cetvel, öldü.’ ‘Gri cetvel, öldü.’ diyoruz.

Demincek Kılıçdaroğlu bize aynı listeye henüz nezaret görevi verdi, buna de bakacağız. CHP’nin vakfedilmiş gazeteciler listesine bakacağız, hangisi teröristtir hangisi değildir. Benzeri tümen kendini ancak bu kadar erzel edebilir. Aynı siyasal parti fakat bu kadar aklından mahrum türlü. Umum 91 PKK’lı, KCK’lıyı o listenin içine koymuşlar. 17 MLKP’liyi, 9 DHKP-C’liyi o listenin içine koymuşlar. Münasebet? Arkalamak üzere korumak için. Kim istek veriyor? Ağababaları buyuru veriyor. Ki komut veriyor? Demirtaş hapishaneden konuşuyor, Apo öbür taraftan, Işık diğer taraftan. Hepinizin iflahını kesmezsek namerdiz.”

“Gerçekleştirecek çok işimiz var”

Aristokrat, görevlerinin elden Diyarbakır’ı, Şırnak’ı huzurlu ayla değirmek olmadığını vurgulayarak, “Biz o büyüklüğünde dinç ve nazik olacağız ki Allah yıldız edecek göreceksiniz Suriye’yi, Şam’ı da tığ erinçli hale getireceğiz. Bağdat’ı birlikte biz rahat ağıl getireceğiz. Afganistan’ı, Pakistan’ı dahi rahat hale getireceğiz.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin çarkıt Türkiye olmadığını belirten Aristokrat, “Demincek çatlıyorlar. Cumhurbaşkanımız 29 Ekim’de TOGG arabasının Bursa’da şalterine basacak. Çatlıyorlar. Türkiye yüzyılında bize tıpkısı domestik araba yetmeyecek. Henüz fazlasını tekrar Cumhur İttifakı’yla yapacağız inşallah. Bunu bilcümle beraber sağlayacağız. Gerçekleştirecek çokça işimiz var. Bilcümle mücadeleyi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Aristokrat, ülkedeki natürel afetlere de değinerek, “Eski Türkiye değiliz. Allah’a hamdolsun. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği hiçbir afette bu devletin gücünde hiçbir rehavet olmadı. ‘Nerede bu ihtişam?’ değil, ‘Cenabıhak devletten ve milletten razı olsun.’ denilen benzeri Türkiye tablosu meydana getirdik.” dedi.

Uyuşturucuyla savaşım

Uyuşturucuyla mücadeleyle ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aristokrat, şöyle konuştu:

“15 Orak Ayı öncesi Türkiye’da hapishanelerde 35 bin uyuşturucu satıcısı vardı. Yargıyla, itimat güçlerimizle, cingöz güçlerimizle şu anda ne kadar olduğunu biliyor musunuz? 116 bin kişiyi can tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların uğrunda maden satılmasına cevaz etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin tek noktasında uyuşturucu satılmasına müsaade etmeyeceğiz. Esasen söylüyorum, güvenlik güçlerimize gine ferman veriyorum. Esrar satıcısını bulduğunuz an ayaklarını kırın.”

Soylu, çıkmaz sokak gezip tarihin genişlik nazik metal operasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu anda uyuşturucunun yüzdelik 75’ini Türkiye sınırına girer girmez yakaladıklarını kaydetti.

Terörle nasıl uğraş ediliyorsa uyuşturucuyla bile mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü anlatan Aristokrat, “Bizim ev yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi ağılamak istiyor. Bu, bizatihi Amerika’nın ve Avrupa’nın bir operasyonudur. Onlar öz gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Tığ buna cevaz edemeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır”

Icra Vekili Aristokrat, dünya mazlumlarının Türkiye’den ruhlu aynı curcunalı beklediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ittifakımız 2023 seçim ittifakı değildir. Bizim ittifakımız, bizim medeniyetimizin ve değerlerimizin ittifakıdır. Bizim ittifakımız elden nüfuz ittifakı değil, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, ecdadımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin, Hacı Bayram Veli’nin, bilcümle erenlerin, herkesin ama hep manevi büyüklerimizin bize bıraktığı ittifaktır. Biz buna mecburuz. Gelecek nesillerimiz için, ülkemizin yarınları üzere, ülkemizin kıvrak ve nazik olması için.

Huzurlarınızda Sayın Cesamet Bahçeli ve Sayın Mustafa Destici’ye minnetle şükranlarımızı izah etmek istiyorum. Bizim anlayışımız birleme anlayışıdır, ilişki anlayışıdır. Buradan zinde bir şekilde yürümeliyiz. Iri ayrımsız miras bırakıyoruz gelecek nesillerimize. Öyle kıvılcım pinçik, ‘Tayyip Erdoğan’ı yıkalım üstelik elbette yıkalım’ anlayışında tıpkı anlaşma değil. Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır.”

Gelecek sene yapılacak seçimlere değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Intihap olduğu akşam ezanı o Kılıçdaroğlu’nun yüzünü görecek miyiz? Amma o yine buna benzeri kulp bulur değil mi? O tekrar ayrımsız bahane bulur. Kavim ona öyle ayrımsız sille vuracak ki aynı henüz evinden hariç çıkamayacak. Onun yalanlarına, iftiralarına, büyükelçilerle hareket birliğine, Amerika önünde diz çökmesine öyle tıpkı sille vuracak kim hariç çıkamayacak. Diğerlerinin doğrusu mecali kalmayacak. On Paralık alçalma etmeyin, 2023’ten sonraları anca benzeri yürüyeceğiz ki tozumuzu yutacaklar. 2023’te sandıkları patlatmaya, o büyükelçilere ders vermeye, Amerika’nın tuzaklarına, Avrupa’nın tuzaklarına ibret vermeye amade mısınız?”

Bakan Soylu, Cumhur İttifakı’nın Kızılelma’sının 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan reisicumhur öğürtlemek olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının böylecene SELIM Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, Vekil Aristokrat’evet fayans vazo hediye etti.

Programa, DOĞRU Fırka Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Bunaltıcı Erenler ve İshak Gazel ile çokça sayıda partili katıldı.

(Bitti)

Share: