Liseliler ayak topu turnuvasının finaline süper küme maçına menfaat gibi çıktılar o anlar yüzlerde gülücük oluşturdu

– Liseliler futbol turnuvasının finaline süper grup maçına yarar kadar çıktılar o anlar yüzlerde gülücük oluşturdu

BAYBURT – Bayburt’ta liseler arası düzenlenen ayak topu turnuvası finali mülevven görüntülere tayf oldu.

Arzulu grup maçı kabil planlı final maçında lisanslı hakemler, sağlıkçılar sahada yerini alırken takımını destekleyen meslek öğrencileri birlikte sahanın etrafında maçı izleyerek arkadaşlarına destek yüklemek amaçlı tezahüratlarda bulundular. Karşılaşma boyunca desteklerini tıpkısı dakika olsun esirgemeyen okul yöneticileri ve öğretmenleri üstelik rezerv kulübesinde yerlerini alarak kayran düz taktikler vererek, tezahüratlar ederek maç bitimine büyüklüğünde desteklerini sürdürdüler.

Bayburt Mesleki ve Beceri Rum Lisesi ile Cömert Evran Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi öğrencilerinin karşı karşıya geleceği savaş öncesi Bayburt Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğretmenleri karşılaşma öncesi şaşırtı yaparak ekol takımına kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltıda ayrımsız araya mevrut öğrenciler ve öğretmenler, bir güzel karnını doyurduktan sonra Bayburt’taki bir yolcu firmasına ilgili 41 yabanlık otobüsün ekol önüne gelmesiyle öğrenciler öğretmenleri nezdinde otobüse bindirildi. Meslek önünden topluluk otobüsüne binen öğrencilere takım kaptanı Avni Güler karşılaşma öncesi motivasyon konuşması yaptı. Güler, arkadaşlarına güvendiğini belirterek, maçta ellerinden geleni yapmalarını ve maçı kazanmalarını söyledi. Şarkılarla eğlenerek Genç Osman Stadyumu’na getirilen öğrencileri stadyum önünde muntazır okulun diğer öğrencileri, arkadaşlarını maçın oynanacağı taraf sahası uğrunda alkışlarla karşılayarak destek verdiler.

Kendileri için akman bir şekilde hazırlanan formaları yısa etmek üzere soyunma odasına güzeşte öğrencilere zevcelik fail Beden Terbiyesi ve Spor Öğretmeni benzeri zamanda takımın teknik direktörü olan Ümit Ziypak birlikte maç öncesi benzeri müracaat yaparak, öğrencilere cesaret veren açıklamalarda bulundu. Maçın oynanacağı yön sahasına mevrut öğrencilerin TFF lisanslı hakemlerce sonuç kontrolleri yapıldı. Maç öncesi iki takımın kaptanları da centilmenlikte bulunarak birbirlerine başarılar dileyip, sarıldılar. Alfabe-tura atımının peşi sıra gelişigüzel iki takıma üstelik başarılar dileyen hakemin ilk düdüğüyle maç başladı.

Kırmızı deneyli görüp 10 emanet kaldılar 4 golle rakiplerini yendiler

Her iki takımın öğrencilerinin üstelik mebzul ayrımsız mücadele sergilediği maçta Bayburt Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesi öğrencileri 15’inci dakikada ilk gole vasıl taraf oldu. Ufak yetenekli sakatlıkların yaşandığı maçta kayran kenarında kâin sağlıkçılar öğrencilere müdahale ettikten sonraları maç kaldığı yerden devam etti. Maçın evvel yarısında şanssız tıpkısı zaman faal Bayburt Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi öğrencisi 25’nci dakikada al bilgili görerek takımını 10 dirilik bıraktı. 10 kişiyle maça bitmeme fail Bayburt Mesleksel ve Anadolu Lisesi, 4-1 skorla rakibi Ahi Evran Mesleksel ve Maharet Rum Lisesini yenerek ikinciliğe adını yazdırdı. Maç sonu takımdaki arkadaşlarına destek veren gayrı öğrenciler takımdaki arkadaşlarıyla hararetli bir şekilde galibiyeti kutlayarak arkadaşlarını kutlama ettiler.

Öte yandan öğrencilerin sevinçli dakikalar yaşadığı ve doyasıya eğlendiği futbol turnuvasında Bayburt Lisesi 7 puanla birinci, Bayburt Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi 5 puanla ikinci, Milli İrade Anadolu Lisesi ise 4 puanla üçüncü oldu.

Share: