Malikanesi FBI ajanları tarafından basılan Donald Trump başkaldırı etti: Tek KUL başkanının başına böyle aynı özdek gelmedi

Rastgele yaptığıyla görüngü olan eski ÇAKER Başkanı Trump, bu misil bile FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi bizzat duyuran Trump, bağlanmış tıpkısı açıklama yaptı.

“EVIRE ÇEVIRE EVİM İŞGAL ALTINDA”

Trump, ” Florida, Palm Beach’teki iyice evim Mar-A-Lago şu anda abluka altında, şişman benzeri FBI ajanı grubu eliyle dominant yapılıp obstrüksiyon edildi, bu milletimiz için aynasız bire bir zamandır. Daha evvel tek MEMLUK Başkanının başına hakeza tıpkısı öz gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

Trump’ın Florida’daki evi.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının mülkünde kâin bir kasayı kırdığını kanıt eden Trump, “İlgili azamet kurumlarıyla yapılan himmet ve iş birliğinden bilahare evime yapılan bu bilgisiz sel zaruri veya uygun değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

GİZLİ KAYITLAR ARANIYOR

Associated Press, konudan bilgisi bulunan kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında Florida’daki ikametgahına gizli kayıtları alıp almadığına ilgilendiren benzeri soruşturmayla ilgilendiren olduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi tarafından Mar-A-Lago’dan alınan 15 kutu belgenin içinden sâdır adsız kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi. Federal yasaların, bilinmez devlet belgelerinin yasalarca sınırlı çıkışlı yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.Share: