Mehmet Göker’den İş Terk Eylemi Yapan Öğretmenlere Bindi: “Sınav Sisteminde Diremek, Terbiye ve İş Barışını Bozmaya Yönelik Benzeri Kadem”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, Burdur’üstelik iş salıverme eylemi eden öğretmenlere bindi verdi. Göker, “Bulunan hükümetin getirmiş olduğu imtihan sistemiyle tıpkısı işi işleyen öğretmenler ortada mahiye farkı oluşacağı ve himmet barışını bozacağı aşikarken bunda bekinmek yetişek ve gelişim barışını bozmaya müteveccih bir aşama” dedi.

Mehmet Göker, Öğretmenlik Iz Kanunu ve bu kanunla getirilen kariyer basamakları sistemine reaksiyon namına bugün aksiyon tevdi eylemi özne Terbiye İş Burdur Şubesi’ni musahabe etti. Öğretmenlerin eylemini desteklediğini tamlayan Göker, şunları söyledi:

“Öğretmenlerimiz, içtimai haklarındaki çökme nedeniyle hareket salıverme eylemindeler. Bu eylemi samimi ve içten destekliyorum. Çünkü kâin hükümetin getirmiş olduğu sınav sistemiyle benzeri işi eden öğretmenler ortada aylık farkı oluşacağı ve düzentileme barışını bozacağı aşikarken bunda diretmeyi, yetişek ve aksiyon barışını bozmaya yönelik benzeri kadem kendisine değerlendiriyorlar. Bu yasanın, bu sınavın kalın kafalı çekilmesini istiyorlar. Ayrıca günümüz konuşu şartları içerisinde aldıkları maaşların hepimiz farkındayız. Bununla öğrenciye eğitim bilimi değil, kişi ailelerini lacerem geçindireceklerinin derdine sakıt vaziyetteler. Bu konuda de hal önerilerini ve taleplerini dile getirebilmek üzere seslerine curcunalı tevessül etmek namına biz bile buradayız.

“SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER HUSUSI OKULLARIN HEGOMANYASI ALTINA GİRMİŞ”

Aynı diğer konu ise kontratlı öğretmenler tamamen hususi okulların hegemonyası altına girmiş ve gravite altında. Çokça çokça bağan ücretlerle çalıştırılan öğretmenlerimize benzeri zaman evvel kadro verilmesi ve bu öğretmenlerimizin birlikte bu sömürü düzeninden kurtulmasını istiyorlar. Ki talepleri kazançlı değil, sosyal anlamda denklik ve yapabildikleri mesleği tamamen öğrenciler üzere ayırmak namına bu mücadeleyi veriyorlar. Vermiş oldukları mücadeleyi kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

Share: