Menopoza kullanmak üzere olduğunu öğrendi; değerli husye ile esas oldu

2019 yılında hayatlarını birleştiren Birgül-Davut Bakire çiftinin natürel yollarla elde edilen iki gebeliği düşükle sonuçlandı. Keyif kontrolleri sonrası menopoza yok etmek amacıyla olduğunu öğrenen Birgül Erden (38) tuluk çağa tedavisine başladı. zata mahsus makbul tedavi yaklaşımıyla serencam artan bir tane yumurta ile benzeri skor oğulcuk elde edildi. Başarılı tedavi süreci sonrası bebeğine kavuşan asıl Bakire, “Çok şükür böylelikle de kızımıza sağ esen kavuştuk. Aygüneş evimize ruz kabil doğdu. Üvey Anne muhteşem tıpkı duyguymuş” dedi.

İstanbul’birlikte hayatiyetli Birgül-Davut Kızoğlankız çifti, 2019 yılında hayatlarını birleştirdi. Saf yollarla elde edilen iki gebeliği düşükle sonuçlanan Birgül Erden’in hayalleri az kaldı. Yaşadıkları kayıpların arkası sıra doktora başvuran 38 yaşındaki Birgül Erden, menopoza soldurmak üzere olduğunu öğrendi. Hayatının şokunu kıpırdak koşa üzere biricik derman tuluk çağa tedavisiydi. Yakınlarının önerisi ile Bahçeci Tombul Süt Kuzusu doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Tombul Bebek Uzmanı Prof. Dr. Remzi Abalı’ya vasıl çifte kapsamlı ayrımsız değerlendirmenin ardından şişman bebek tedavisi uygulandı. Akıbet mütezayit yegâne yumurta ile benzeri skor embriyo elde edildi ve transferin arkası sıra Kızoğlankız çiftine sevindirici malumat verildi. Geçtiğimiz günlerde kızları “Aygüneş”e mülaki asıl Birgül Erden, “Menopoza dercetmek için olduğumu öğrendiğimde asla çocuğum olanaksız diye düşündüm. Çevremde aylı olan kadınları görünce saatlerce ağlıyordum. Haddinden Fazla şükür ki biricik kalan yumurtam ile kızımız dünyaya geldi. O bizim akıbet şansımızdı. Üvey Anne çokça iyicene ayrımsız duyguymuş. Dilerim ki talip bütün bu duyguyu tatsın” şeklinde konuştu.

AKIBET KÜSURAT YUMURTA YEGÂNE ŞANSLARIYDI

Prof. Dr. Remzi Abalı’nın kapısını kalan koşa etüt edildi ve yapılan tetkiklerin sonuçlarına bakarak ayakyolu kaybetmeden gayda çağa tedavisinde başlandı. kişiye özel uygulanan otama yaklaşımıyla akıbet küsurat tek husye ile benzeri skor embriyo elde edildi. Transferin ardından hamilelik haberini düzlük çiftin kızları Aygüneş, mayıs ayında dünyaya gözlerini açtı. Ana Birgül Bakire, “Menopoza bürümek amacıyla olduğumu duyunca inanamadım, sonrasında çocuğum mümteni fikrine kendimi alıştırdım. Bir Tane yumurtam ile akıbet şansımızı değerlendirmiş olduk. Acep esasen bağan yapar mıyım diyerek endişelendim ama doktorumuz bilcümle süreç boyunca yanımızdaydı ve haddinden fazla metin benzeri hamilelik geçirdim. Çok şükür böylecene birlikte kızımıza sağlıkla kavuştuk. Aygüneş evimize çağ kabilinden doğdu. Üvey Anne makro tıpkısı duyguymuş” diye mutluluğunu dile getirdi.

İLK ŞIŞMAN BEBEK DENEMESİNDE POZİTİF SONUCA ULAŞILDI

Kızoğlankız çiftinin sunma büyük hayaline kavuşmasını sağlayıcı ve süreci başarıyla örümcek Prof. Dr. Remzi Abalı, geçerli tedaviye dayalı detayları şu sözlerle aktardı:

“İki misil yaşadığı bağan, müstakbel gözyaşı ve azalmış haya rezervi ile başvuran çiftimize öncelikle ince tıpkısı yorum yaptık. Testis kalitesini çoğaltmak üzere akilane beslenme, nitelikli aymazlık ve zinde yaşam tarzı önerilerini sunduk. Ardından mesafe kaybetmeden akıllıca bir zamanlamayla tombul bebek tedavisine başladık. Nitelikli bire bir er bezi elde ettik ve kaliteli benzeri oğulcuk oluşturduk. İlk denememizde artı sonuca ulaştık ve dimdik benzeri gebelik sürecinin ardından çiftimiz kızları Aygüneş’i kucağına aldı.”

KADIN YAŞI ER BEZI REZERVİNİ DOĞRUDAN ETKİLER

“Kadınların 35 yaşından bilahare testis sayısı ve kalitesi bunaltıcı oranda azalmaya başlar. Kalıtım Bilimi ve çevresel bazı faktörlere merbut yerine bu değerlerin daha dinç yaşlarda da azalarak erken menopoz sürecini başlattığı bilinmektedir” diyen Prof. Dr. Remzi Abalı, “Yumurtalık rezervinin azalmasının sunma mefret nedeni yaşın müterakki olmasıdır. Yaşın yanında yumurtalıkla ilgili operasyonlar, ışın tedavisi ve kemoterapi, sigara-ispirto tüketimi, çikolata kisti varlığı, çok kiloya vabeste obezite ve Turner sendromu haya sayısı ve kalitesinin azalmasında faal tumturak oynar. Günümüzde ultrasonografi ile yumurtalıkların değerlendirmesi ve kanda Anti Mullerian Hormon (AMH) düzeyinin belirlenmesi arz akla yatkın sonucu vermektedir. Husye rezervi mütenakıs kadınlarda doğal yollarla hamilelik oluşmuyorsa tulum çağa tedavisiyle bala sahibi olmaları mümkündür. Bu problemi ateş parçası kadınlarda şırakkadak fazla testis cem işlemi gerekebilir. Tulum süt kuzusu tedavisinin deneyimli hekimler vasıtasıyla yapılması bile başarı için berenarı önemlidir” şeklinde konuştu.

Share: