Meral Akşener’e faturasını şikayet eden çiftçinin 5 yıldır uğrun ruh kullandığı ve 4,2 milyon teklik borcu olduğu ortaya artık

Dicle Ruh, Şanlıurfa’de Akşener’in önünü keserek canlılık faturasından şikayet fail fellah Abdulhadi Karakeçili ile ilgilendiren açıklama yaptı. Karakeçili’nin 5 yıldır hep uyarılara rağmen abonelik sözleşmesi yapmadığı ve elektriği farklı yöntemlerle habersizce kullandığının tespit edildiği vurgulandı.

5 YILDIR GIZLIDEN GIZLIYE ELEKTRİK KULLANAN KARAKEÇİLİ’NİN 600 DEKARDAN FAZLA TARLASI BULUNUYOR

Açıklamada, şu bilgilere düz verildi:

“Abdulhadi Karakeçili, 2017 yılından beri yaklaşık 600 dekardan aşkin tarlasında akdarı ekimi yapmaktadır. Bu tüketicinin şirketimize abonelik referans akarsu yoktur. Kendisi zirai sulama için ihtiyaç duyduğu elektriği bu nedenle herhangi bir defasında farklı yöntemler deneyerek uğrun kullanmaktadır. Kendisinin açtığı 400-500 metre derinlikteki kuyulardan su elde etmek için kullandığı ve bedelini ödemediği elektriğin miktarı, 250 meskenin tükettiği elektrik miktarına eşdeğerdir. Ekiplerimiz eliyle yapılan denetimlerde sinsice kullanımı tespit edilip, abonelik yapması üzerine defalarca uyarılmasına rağmen kayıtsız tüketimde ısrar etmeye devam etmiştir. 5 yıldır sinsice kullanıyor, faaliyet borcu 4,2 milyon teklik.”

“SINSICE TÜKETİMLERİN CEZASIYLA BİRLİKTE MECMU TUTARI 4,2 MİLYON LİRADIR”

Müşareket marifetiyle kanuncu mevzuattan kaynaklanan yetkilerine dayanarak tüketimlerinin izlem edilmesi amacıyla sayaç montajı yapıldığı vurgulanan açıklamada, “Sayaçta tüketilen enerji miktarına bakarak uğrun faturaları düzenlenmiştir. Tayin edilen çaktırmadan tüketimlerin rötar cezasıyla alay malay bütün tutarı 4,2 milyon liradır.” denildi.

“LAF SUİSTİMAL EDİLİYOR”

Dicle Hayatiyet Umumi Heyet Başkanı Memet Atalay bile konuyla ilişkin açıklamasında, Dicle Elektrik hizmet bölgesine ziyarette kâin siyasal parti liderlerinin gündeminde cümbüş konularının sıklıkla meydan aldığına dikkati çekti.

“Fakat özellikle zirai sulama abonelerinin bu ziyaretlerde zindelik faturalarına ilgilendiren siyasi parti liderlerine verdikleri bilgiler hangi eyvah kim aheste nekais içeriyor.” ifadesini kullanan Atalay, açıklamasında şunları kaydetti:

“O dakika amacıyla konuyu detaylıca bilmeyen ve araştırı imkanı olmayan siyasal parti temsilcilerini ve milletvekillerimizi suistimal etmeye yönelik olduğunu üzülerek görüyoruz. Örneğin sonuç örnekte ilgili tüketicinin eşkâl kayıtlarına baktığımızda 2017 yılından beri müterakim borcunun 4,2 milyon liraya ulaştığı ve bunaltıcı aynı gizliden gizliye tüketiminin bulunduğu ortaya çıkmıştır.”

Atalay, bölgenin cümbüş dağıtım şirketi olarak zirai sulama aboneleri ilkin görünmek için 2 milyon aboneye mevcut soylu erki şerait altında yeryüzü birinci sınıf hizmeti cins olan arz düşük fiyatlardan vermekte olduklarının birlikte altını çizdi.

Share: