Mersin’de davet merkezi kurarak Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 30 karanlık yakalandı

Almanya’da tevakkuf fail Almanları, Sazak’dahi kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli adına tanıtarak dolandırdıkları kanıt edilen 30 kaka gözaltına alındı.

Itimat Genel Müdürlüğü Düzenlilik Daire Başkanlığı ile Mersin Ağacı İl Güven Müdürlüğü ekipleri, kentte davet merkezi kurarak Almanya’daki nemli Alman vatandaşları dolandıran yanlışlık örgütünü belirleme etti.

Ekipler, davet merkezinden Alman vatandaşların sabit hatlarını arayarak kendilerini polis güçleri, savcı ve vezneci görevlisi namına tanıtan örgüt üyelerinin bahis konusu mağdurların güvenlerini kazandığını ve bu yolla çok sayıda kişiyi tahminî 1 milyon 581 bin 500 avro dolandırdığını belirledi.

Teknik ve fiziki izlem fail ekipler, Mersin merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’bile düzenledikleri eş anlı operasyonla 41 şüphelinin yakalanmasına yönelik say başlattı.

Yapılan çalışmaların ardından hususi harekat ekiplerinin dahi desteğiyle cürüm örgütüne müteveccih cerrahi müdahale düzenledi.

Ekipler, sergerde olduğu argüman edilen H.M’nin Mezitli ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki ikametinin kapısını koçbaşı kullanarak kırdı. Evde yapılan aramada H.M. bulunamadı.

Ekipler çirkin H.M’yi ikametinin yakınındaki sokakta kovalamaca sonucu yakaladı. Operasyon kapsamında, H.M. ile teşkilat yöneticileri olduğu ati sürülen H.Ç, A.Y. ve M.Ç’nin da aralarında bulunduğu 30 kaka gözaltına makbuz.

Çağrı merkezinde ve ikametlerde yapılan aramada, dolandırıcılıkta geçer not bilgisayarlar, haddinden fazla sayıda döviz ve bezek eşyası ele geçirilirken, suçtan elde edilen gelirle alınan çokça sayıda taşınmaz tapu ve araca de halk konuldu.

Ekipler, 11 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.Share: