Meteoroloji’den Gün Doğusu Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Şarki Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Dert, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı. Cumartesi günü sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın cenup yönlerden sağlam ve meydan yer gücük süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Ilkgüz Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de güney yönlerden akva 50-70 km/saat ve yer saha güdük kesiksiz sıkıntı 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi haset sabah saatlerinden itibaren rüzgarın; Şarki Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve vadi düzlük kısa mütemadi fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ongun ve amut devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: