Mevsimsel işçi Fatma’nın üniversite hayali esas oldu

Mevsimlik iştirakçi namına müteharrik 21 yaşındaki Fatma Sert, kazandığı servet ile gittiği tedbir kursu sayesinde darülfünun hayalini gerçekleştirdi.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine sınırlanmış Şeker köyünde zinde Katı ailesinin 11 çocuğundan biri olan Fatma, eş bütçesine katkıda mevcut olmak amacıyla herhangi bir sene Giresun’a gelerek fındık topluyor.

Keşap ilçesine mecbur Unaca köyünde fındık hasadı işleyen Fatma Sağlam, el şartlarda çalışarak darülfünun hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Fındık hasadından kazandığı mal ile kursa giden Katı, bu sayede melfuf okus pokus ile Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yerleşti.

“Aileme denge olmadan üniversiteyi izafe etmek istiyorum”

Fatma Sağlam, AA muhabirine, babasının tır şoförü, annesinin ise ev hanımı olduğunu söyledi.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonraları hisse senedi sahibi almak istediğini belirten Berk, fındık işçisi namına çalışmaktan de mutlu olduğunu dile getirdi.

Fındık toplamanın zorluklarından bahseden Katı, “Darülfünun eğitimim sırasında dinlence zamanlarında yeniden buraya gelerek harıldamak istiyorum. Bu sayede maddi anlamda aileme angarya olmadan üniversiteyi tutturmak istiyorum. 11 kardeşiz, kardeşlerimin üçü üniversitede okuyor. Ben bile onlar kabil darülfünun eğitimimi aileme abra olmadan başarıyla tutturmak istiyorum.” dedi.

Share: