MHP Genel Başkan Yardımcısı: 2023’te şayet farklı bir molekül olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Rapor ve Aydınlanma Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki bir kıraathanede partilileriyle aynı araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi taramak ve vatandaşlara yayılmak için başlatılan toprak ve devlet toplantılarını tamamladıklarını, ilçe ziyaretlerinin de bire bir hafta zarfında tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE BINDI VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK yıldırı örgütüne alın verdiği mücadelenin meydan aldığını belirten Karakaya, “Bugün TBMM’de PKK’nın kolu, uzantısı olan bir siyasal partinin temsilcileri çıkıp ekonomi konuşabiliyor. ‘Millet etkisiz, ulus açgözlü, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor ama aynı Tanrı’ın kulu birlikte demiyor kim ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre bindi veriyorsunuz. Bu budun dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, tıpkısı da sizinle, PKK ile boğuşmak için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin mezun ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine alın Suriye’üstelik birlikte operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe yapmak zorunda kalmasa bugün tek aut borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, yıldırı örgütü FETÖ’nün de Türkiye’nin ekonomisine çokça uymazlık verdiğinin altını çizdi.

“BU ILIŞKI SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA MEYDAN ALIR”

Cumhur İttifakı’nın Reisicumhur adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının mahsus olmadığını nâkil Karakaya, “Bu alişveriş seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Topluluk İttifakı mı, Ulus İttifakı mı denildiğinde kimin birlikte meydan alır? Kavim İttifakı diyenler Allah rızası üzere el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, peyda ve net. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden sağ açıklık yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin yanında meydan alır? Bizim iktisadi olarak sıkıntımız ne? Yıldırı belalarından sıyrılmak. Tutum amacıyla de hayat için bile bu muktezi.” diyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD HAN ARAŞTIRMA GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, yeni dünya düzeni kurulma sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’bile operasyonlar yaparak, Abdülhamid Han Istikşaf Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin ortamında ben da varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati çeken Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü engelsiz amma ayrımsız dingil değiştiriyor. Dünya dingil değiştiriyor. Şuradan başka yola geçe fazla lüzumlu istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, dikkatli geçersin. Sonra üstelik otobana çıkacaksın. Bunun üzere dahi zamana ihtiyaç var. Zımnında şuan kim proses Türkiye’yi üretime gönderme fail tıpkısı bina. Rastgele özdek güllük gülistanlık demiyoruz, olması da cins değil ama iyiye gidiyor. Dünya düzeni ortamında Türkiye küçümseme sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 NÖBET HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından haddinden fazla heybetli olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, siftinlik ülkenin geleceği. 2023’te şayet ayrımlı benzeri şey olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu büyüklüğünde açık söylüyorum. O dönme, 15 Temmuz’dahi Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başbuğ’ımız ‘Evet tığ bu arabayı buradan çıkarırız amma bu makine bu motorla posta almaz, geçmiş bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu esbabımucibe ile değiştirilmiş benzeri sistemdir. Zımnında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’da bildirme az 3 el hükümet masraf gelirdi. Gelir miydi onu bile bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin bozuk sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Çağrıştırmak cins değil. Hakeza benzeri şey yok, münasebet kandırıyorsunuz milleti. Şeş koalisyonlu, pozitif birileri var. İçişleri politikasında, asayiş politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile benzeri anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan böyle bir şeye geldiğinde bu ülkeyi lacerem yöneteceksiniz? Biriniz diyecek kim ‘Suriye’de asker kalsın.’, başkası diyecek ki ‘Çıksın.’ Biri diyecek ki ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, diğeri diyecek kim ‘Biraz küşayiş verelim evet da yapmayalım.’ Hele aday belirlemiyorlar ki halkoyu namzet tartışıyor. Namzet belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği arasında. HDP bunların beraberinde. HDP olmasa kuşkusuz kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Özlük partilerinin içlerinde da düşün üstüne birbirlerine yakın değiller.”

Share: