MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Ululuk Bahçeli, “S-300 albeni defans sisteminin F-16 çarpışma uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, bedava ve yaptırımsız bırakılmaması gereken benzeri hırsızlık ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Suret Umumi Heyet (MYK) ve Minval Sıkı Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Ulus İttifakı’nın yarıcı terörle arasına açıklık koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve dirayet sergilemediğini tabir fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Gökçe Vatan’daki kalıcılık mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Antrparantez buna cebin alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği üzücü tıpkı gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak için elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Albeni Defans Sistemi’nin F-16 cenk uçaklarımıza radar kilidi atması, bedava ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim aynı hırsızlık ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu sevkitabii kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza icra eden cidal uçaklarımıza atılması bile meselenin bir eksantrik anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ait gereğini alelacele yapmak zorundadır. Içgüdü kilidi atan Yunanistan, duraç ve hususiyet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içine yuvarlanmıştır. Bilcümle üstelik bu tam, BENDE kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’da dile getirdiği, ‘Türkiye Şark Akdeniz’de yeryüzü büyük tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Ana stratejik gözdağı Yunanistan’ı askeri kaynak haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri tahaşşüt fail ESIR’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin değme kalem ihtimale hep milli vahim unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve kaime haklarını zedeleyecek, tahrip edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve düşkünlük ittifakı da bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin beraberinde durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Akıntı Partisi maada milli tıpkı politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına candan inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı çok şükür bunun ödünsüz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin mazi açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri ortada en yüksek tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından büyük sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, ekonomik boşalma ve toparlanmanın lahzada ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen ihtilaf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Umumi Seçimlerine alışılmadık aynı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına bel eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kısaca 9 mahiye sürede izleme ve realizasyon edilecek mühim hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze birlik ve iletişim istem seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Etap Etap 2023’ çalışmalarımız il ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçme gününe kadar bitmeme edilecektir. ‘2023’e Makul: Namzet Belli, Değişmeyen Net’ temalı kategorik çekicilik toplantılarımızın ilki Sivas dalan gelmek vasıtasıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve altın vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Ilişki günü gerçekleşecektir. Bariz gelgel toplantılarımız tayin edilmiş illerimizde kalan bire bir şevkle yapılacak, bire bir zamanda gerekseme görünen olursa mağaza toplantıları dahi planlanacaktır. Cumhur Reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi üzere insanüstü aynı hız gider edilecektir. 28’inci çevrim TBMM’de mebus sayısını ve panel desteğini yeryüzü çoklaştırmış Milliyetçi Akım Partisi’nin varlığı de stabil hedefimizdir. Bunun birlikte Topluluk İttifakı’nın TBMM’de esas değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması bir ayrıksı tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, çevik ve sabotajlara tasdik olmadan götürümlü, itikatlı ve ilkeli şekilde mutlu mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, seçme insanı Allah’ın şerif tıpkısı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini tabir fail Bahçeli, “Ulusalcı Debi Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, ışıklı yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Mücahede bizden, tevfik Allah’tandır.” diye konuştu.

(Bitti)

Share: