MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tenvir” toplantısı kombinasyon edildi.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Uray Ekin ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Halk İttifakı kendisine yaptıklarını anlattı.

Cumhur İttifakı’nın bugüne büyüklüğünde “yapamaz” denilen rastgele şeyi yaptığını belirten Haberal, “Halk İttifakı’nın hangi yaptığını biliyorsunuz. Halk İttifakı Türk bayrağını genişlik yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Şark Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını en yükseğe çıkartıyor.” diyerek konuştu.

Haberal, Halk İttifakı namına seçmenlerinin verdiği desteğe ziyadesiyle layık olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla gâh şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ hoşgörüsüz alındı mı? Makbuz, herhangi bir yerde söylüyoruz. Gökçe Yurt dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Bire Bir şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da ne işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun yardımıyla yaptığımız anlaşmayla benzeri ana kara sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri gelişigüzel şeyi yaptık.”

Topluluk İttifakı’nda AK Fırka ve MHP arasında bire bir sevgili olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı güzeşte süredir Cumhur İttifakı’nda DOĞRU Parti ve MHP ortada arz ufak tıpkı gravite duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımızın ortada sunma ufak tıpkı yüklülük duydunuz mu? Hep ‘yürü’ dedik, cembiye kabilinden saplandık bütün hainlerin yüreğine. Ama Cumhur İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Bağımsız Bayraktar, Volkan Dudu ve Musa Siftinlik ile Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, DOĞRU Öğür Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Kasıt Kısım, mahalle ve karye muhtarları ile partililer katıldı.

Share: