MHP Umumi Başkan Yardımcısı Yalçın: “Bazı siyasi parti liderleri Amerika’ya gidiyor ama biz halka gidiyoruz”

MHP Genel Komutan Yardımcısı Yalçın: “Bazı siyasi parti liderleri Amerika’ya gidiyor ama biz bölüt gidiyoruz”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Cömert Yalçın, Denizli Teşkilatını müzakere etti

DENİZLİ – Ulusalcı Akım Partisi Umumi Komutan Yardımcısı Koçak Yalçın, anatomi vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Sokakta değiliz meydanlardayız. Milletimize gidiyoruz. Ara Sıra siyasi parti liderleri Amerika’ya gidiyor ama biz halka gidiyoruz. Tercihimiz bu yönde. Bizler milletimizden düşünce alıyoruz” dedi.

Milliyetçi Akıntı Partisi Umumi Komutan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Bonkör Yalçın, MHP Denizli İl Başkanlığını ülfet etti. MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, İl Umumi Heyet Üyeleri, ilçe başkanları ve partililer; Umumi Komutan Yardımcısı ve İstanbul Saylav Koçak Sarp ve beraberindeki heyeti MHP Denizli İl Başkanlığında karşıladı. MHP Denizli İl Başkanı Somurtkan, tümen binasında yapılan yenileme ve düzenlemelerle ilgili Genel Başbuğ Yardımcısı Dik’a bilgiler verdi. Denizli Teşkilatı olarak 2023 hedeflerine kilitlendiklerini tamlayan Acayip, Denizli yerine aralıksız demeden çalıştıklarını söyledi.

“Sokaklarda değil meydanlardayız”

“Sokaklarda değil meydanlardayız. 922 ilçemizi konuşma ettik” diyerek partililere seslenen MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Semih Sert, “Geçtiğimiz yılın Ilkgüz ayından itibaren Ulusalcı Akıntı Partisi pandemi sonrası faaliyetlerini başlatarak milletinin, halkının arasına girmek kanalıyla bire bir sekans mesai başlattı. 13 ay ilk başlayan bu süreçte bölge toplantıları gerçekleştirdik. Arkası Sıra hep illerde sivil cemiyet kuruluşları özellikle kalkmak üzere değme alanda çalıştık ve toprak insanını görüşme ettik. Politikalarımızın ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Vatandaşlarımızı dinledik ve akabinde idareci kadrolarımız ile ilçe toplantılarını başlattık. Toplamda 922 ilçeyi görüşme ettik, berenarı oylumlu ve ağır sıklet tıpkısı rakam. Halk İttifakı’nı ve Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemini, gelecek seçimlerle alakadar ne düşündüğümüzü, ne yapmaya çalıştığımızı anlattık. Eski seçimlerde neler vadettik ve neleri yaptık, bunların hesabını verdik. İlçe toplantıları sonrasında birlikte kategorik albeni mitinglerine başladık” ifadelerini kullandı.

“Milletimize gidiyoruz”

“Kâh siyasi parti liderleri Amerika’ya gidiyor. Bizler milletimize gidiyoruz” diyerek sözlerine devam fail Sarp, “Seçime büyüklüğünde gitmediğimiz yer kalmayacak. 922 kaza dolaşan siyasal akıntı, mevzuyu tek yönden almıyor. Değişik planlamalarla insanına ulaşmaya çalışıyor. Türkçesi haddinden fazla ongun sonuçlarda alıyoruz. Köy köy Anadolu dercesine, Adım Adım 2023 Köyüm Benim Dostça Toplantıları’ konsepti oluşturduk. Arkadaşlarımız 2 haftada 256 karye mülakat etti. Sokakta değiliz meydanlardayız. Milletimize gidiyoruz. Gâh siyasi parti liderleri Amerika’ya gidiyor amma tığ bölüt gidiyoruz. Tercihimiz bu yönde. Bizler milletimizden düşünce alıyoruz” dedi.

Manisa mitingine aksan yaptı

23 Ekim’birlikte gerçekleşecek Manisa mitingine vurgu eden Sarp, “Siyasetin ana unsuru insan ise, onlara hedefimizin hangi olduğunu beyan etmek suretiyle, ikna etmeye mücahede ediyoruz. Yaklaşık 7-8 ay sonraları sandıkta sonucunu göreceğiz. Lüzumlu cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekse milletvekilliği noktasında cümle boyunun ölçüsünü algı. Hedefimiz Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden peyda arayla fark etmek ve Cumhur İttifakı yerine Mecliste bile nitelikle çoğunluğu yakalamaktır. Partimiz 48 mebus ile Türk siyasetinde başat tıpkısı afi üstlendi. Bulunan bakan sayımızı 148’e, 248’e çıkardığımız ant elde edeceğimiz kazançlar milletimiz namına çokça balaban olacak. Denizli İl Teşkilatımızda özge bölgelerimiz gibi elinden geleni yapıyor. Çalışmaları memnuniyetle karşılıyoruz. Teşkilatlarımızın hepsi sahada halkımızın zarfında çalışmalarını sürdürüyor. Seçimlere büyüklüğünde bu şekilde bitmeme etmesini diliyorum. Gitmediğimiz vadi kalmayacak. Hafta böylelikle Manisa’birlikte sunturlu tıpkısı mitingle duygu, düşüncelerimizi taçlandıracağız. Umumi Başkanımız Dr. Çap Bahçeli beyefendi pir mesajlar verecek. Onu dinleyeceğiz, o istikamette sizlerle beraber siyasetimizi geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Abus, ziyaretinden muhit Umumi Komutan Yardımcısı Verimli Yalman’a topu topu umum işçiliği ile yapılan cam konusunda kızıl şümul ile hususi tasarım hazırlanmış ‘Osmanlı Tuğrası’ armağan etti.

Share: