MHP’li Sert: “Cezir ittifakı ülkeye yarar sağlamayan çokça dokuncalı aynı kesim haline geldi”

Ulusçu Akıntı Partisi (MHP) Organizasyon İşlerinden Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Prof. Dr. E. Koçak Sert, Millet İttifakı’nı inme ittifakı namına nitelendirerek, “Düşkünlük ittifakı ülkeye yarar sağlamayan haddinden fazla dokuncalı bire bir ittifak haline geldi” dedi.

MHP önümüzdeki sene Haziran ayında yapılacak olan genel intihap hazırlıklarını aralıksız adına sürdürmeye bitmeme ediyor. Seçme çalışmaları çerçevesinde illerde mitingler düzenleyen MHP, 6’ıncı mitingini 23 Ilk Teşrin Pazar haset Manisa’de geniş katılımla gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek miting öncesi çevre illeri mülakat fail MHP Teşkilat İşlerinden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Bonkör Yalçın, partisinin Kültürlü İl Teşkilatı’nı görüşme ederek il ve kaza yöneticileri ile partililerle buluştu. Ziyarette açıklamalarda bulunan Koçak Yalçın, MHP’nin ayrımsız yıldan uzun tıpkısı müddet evvel sahaya indiğini ve 2023 seçim çalışmalarını çokça erken bire bir tarihte başlattığını anlatım ederek, “Alelhusus geçtiğimiz yıl 4 Eylül’den itibaren partimiz öncelikle nahiye toplantılarını ve sonrasında diyar toplantılarını gerçekleştirdi. Süratle peşi sıra birlikte kül Türkiye’yi süzmek suretiyle ilçeleri bir tane bir tane müzakere ettik. İlçe İlçe Rum Işıklandırma ve Tefhim Toplantıları şekli ile tıpkısı iş, tıpkı valör yüklediğimiz bu ziyaretlerimizde 966 ilçeye ulaşıldı ki bu birlikte Türkiye amacıyla çok vahim bir misil. Bunun kolaylıkla peşinden dahi 8 Ekim 2022 tarihinde birlikte Köyüm Benim Kardeş Kardeş Toplantıları adı altında kullanılmamış benzeri iş planlandı. Bu planlamaya bakarak köylerimiz mülakat edilerek ‘milletin efendisi’ yerine adlandırdığımız köylülerimiz ile hem siyaset konuşacağız, hem gündemi konuşacağız hem bile onların dertlerini dinleyeceğiz. Tığ birlikte MHP namına Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde neler yapmaya çalıştığımızı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşatılması adına şüphesiz tedbirler almamız gerektiğini izah edeceğiz. Böylecene MHP Haziran 2023 seçimlerine büyüklüğünde çalışmalarını geceli gündüzlü namına sürdürecek” dedi.

“23 Ilk Teşrin Muamele Günü Manisa’dahi serbest katılımlı miting düzenlenecek”

Intihap çalışmaları çerçevesinde miting programlarını planlamaları yaptıklarını ve özellikle Sivas oluşmak amacıyla; Bursa, Kayseri, Erzurum ve Konya’üstelik birbirinden pir manalı 5 büyük mitingi açıkça gelgel toplantısı şekliyle gerçekleştirdiklerini kaydeden MHP Genel Başkan Yardımcısı Sert, “Partililerimiz ve halkımız ile tıpkı araya geldi. Genel Başkanımız Ihtişam Bahçeli satış MHP’nin istikametinin hangi olduğunu, seçime makul gidişte hangi yapmaya çalıştığını evvel elden izah etti. Bundan sonraki programlarımızda bile bu çabamız sürecek. Bugün burada olmamızın sebebi Pazar haset Manisa’de gerçekleştireceğimizi 6’ncı büyük mitinge katılma tedarik etmek amacıyla hazırlanan arkadaşlarımızı yerinde görmek, onların çalışmalarına eşlik etmektir. Periyot boyu ister Çeltek, gerekse Denizli illerimize uğrayarak teşkilatlarımızın yapmış oldukları çalışmaları inceledik. Altın arkadaşlarımız Ahzüita gününe hazır haldeler ve hep birlikte Manisa’ya geçip partimizin genel başkanı Bahçeli beyi orada bekleyeceğiz” diyerek konuştu.

Konuşmasının sonunda Ulus İttifak’ını ‘cezir ittifakı’ adına nitelendiren Yalman, şunları kaydetti:

“MHP’nin ister becerikli kadrosu, gerekse illerimizdeki ilkin mülk başkanından tutun teşkilatın seçme kademesindeki kızıl arkadaşlarımız, Halk İttifakı anlayışının nereye ve ne şekilde hitap ettiğini vatandaşlarımıza açıklama etmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de tabi ki inhitat ittifakının içine düştüğü o sefilliği anlatıyorlar. Çıktı bu kavil ülkeye fayda sağlamayan çok zararlı aynı kavil haline gelmiştir. Bunları vatandaşlarımıza anlatıyoruz, anlatmaya dahi bitmeme edeceğiz.”

MHP Kurum İşlerinden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Prof. Dr. E. Kerim Yalman’ı İl Başkanı Haluk Alıcık ve Efeler İlçe Başkanı Ahmet Yeğin ile yönetim kurulu üyeleri karşılarken, ziyarette MHP Form Umumi Heyet (MYK) Üyeleri Bahir Depboylu ve Burak Güreşçi de hazır bulundu. – AYDIN

Share: