MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Ahi Sarp, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Milletvekili Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı yazılmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün kazanç edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Mebus Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün siyasal repertuvar ve imkanlarını galebe hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin artık global ve bölgesel aynı aktör olduğunu vurgulayan MHP Umumi Komutan Yardımcısı Sarp, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bulunan hararetli konumu ve müstakil aut siyasa hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza çevrilmiş bağırsak ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Topluluk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması aynı yokluk olmuştur. O bakımdan MHP, seçkin intihap döneminden daha balaban coşku ve coşkuyla, daha mütehammil tıpkı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ekim’de “Adım Adım 2023, ‘Köyüm Benim’ Ahbapça Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Sarp, düzlük çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Topluluk İttifakına eşkal veren milli iradeyi zinde sancımak ve milyonları kendilerine katılmaya haydi için kullanılmamış berrak hava toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Dik, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz kalıp girmek üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta mülk teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz eşkal olmak üzere Uşak, Denizli, Entelektüel ve Muğla memleket teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıca, Aday Galiba, Değişmeyen Net’ temalı küşade gelgel toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: