Milletvekili Tutdere köylerdeki sorunu dile getirdi

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, faziletkâr zindelik maliyetleri zımnında sula suyuna hasret kalındığını dile getirdi.

Adıyaman eşkal ve Kahta’ya sınırlı köylerde yaşanan sorunları TBMM Genel Kurulu’nda dile getiren Milletvekili Tutdere, içme suyu sorunu başta kalkışmak üzere köylerde yaşanan alt bina ve misil sorununun çözümü üzere iktidara çağrıda bulundu.

Adıyaman Merkez’ e bağlı Kaşköy, Bozatlı, Çakmaklar ile Kahta ilçesine bağlı Bölükyayla beldesi ile Boğazkaya, Kozağaç, Yelkovan, Çukurtaş köylerinde yaşanan sorunları dile getiren Saylav Tutdere, “Adıyaman merkeze ilişkin Kaşköy, Bozatlı, Çakmaklar; Kahta ilçemize kapalı Bölükyayla beldesiyle Boğazkaya, Kozağaç, Yelkovan, Çukurtaş köylerimizi mülakat ettik. Görüşme ettiğimiz iskân birimlerinde ulus hastalıklı, el bozuk, çoluk çocuk süreduran ve nevmit. Gâh yerleşim yerlerinde altyapı namevcut, bazen yerleşim yerlerinin yolları kullanılamaz durumda, gâh yerlerde içme suyu var faziletkâr ruh faturaları dolayısıyla kavim bir bardak suya özlem, topraklar suya hasret. Buradan iktidara münhal çağrı yapıyorum. Yirmi yıl yetmedi mi, bu hizmetleri değirmek için daha neyi bekliyorsunuz? Adıyaman’daki çiftçilerimizin, köylerimizin sorunlarını benzeri dakika evvel çözün diyorum” şeklinde konuştu. – ADIYAMAN

Share: