“Milli Ağaçlandırma Günü”nde fidanlar toprakla buluşturuldu

Erzurum, Ardahan, Dert, Erzincan, Kars ve Tunceli’dahi, “11 Son Teşrin Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında ağaç dikim etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Eczalık Fakültesi birlikte gerçekleştirilen etkinlikte 1000 rekiz toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı konuşmada, vatanın değme karışında toprağın güre fidanlarla buluşması ve geleceğin ormanına dönüşmesi üzere umum birliğiyle üstlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Üniversite yerine seçme sene ayrımsız zaman diktikleri fidanlar kabilinden bilgi ormanına dinç fidanları katmanın heyecanıyla çalıştıklarını anlatım eden Çomaklı, “Yeryüzünün emanetçileri namına insanlara sakıt yer koskocaman görevlerden birisi üstelik doğaya, hayvanlara ve insanlara saygıyı açmak ve yaygınlaştırmaktır. Bu tevakki etmek ve bilinçle Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyon hareketiyle Cumhuriyetimizin yüzyılına soluk olacak fidan dikme etkinliğini Atatürk Üniversitesine katılan rekiz gibi gençlerimizle gelişigüzel gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek konuştu.

Erzurum Beceri Üniversitesinde dahi yerleşke içerisine fidanlar dikildi.

Kent genelinde zaman 18 bin dikme toprakla buluşturuldu.

Share: