Mızrak’tan Sivas Kongresi 103’üncü sene etkinliklerine çağırma

Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Mehabetli Mızrak, 4 Ilkgüz’de düzenlenecek olan Sivas Kongresi 103’üncü yıl etkinlilerine vatandaşları nida etti.

Kayseri İl Firez Müdürlüğü’nde 4 Ilkgüz Ilişki Günü saat 19.30’da düzenlenecek programa nereli olduğu ayırt etmeden herkesi davet eden Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Başkanı Mehabetli Mızrak, “Kayseri’de oturan Sivaslılar ve Kayseri’de ikamet fail tamlık hemşerilerimizi 4 Ilkgüz Pazar haset 19.30’da İl Hars ve Turizm Müdürlüğünde yapacağımız etkinliğe çağırma ediyoruz. 4 Ilkgüz gelmek; Sivas’ımızın, ülkemizin ve cumhuriyetimizin ana taşının atıldığı ahit demektir. Orada pir kararlar alınmıştır. Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü henüz ilk ve elan sonraki şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle tanınmayan ediyorum. Kayseri’de işlek Sivaslılar namına, Sivas’ımızın örfünü, adetini, kültürünü ve geleneğini yaşatmak üzere tıpkısı çabalama harcama ediyoruz. Hep yönetim kurulu namına cidden haddinden fazla şişman çabalama gider ediyoruz” diyerek konuştu.

Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu Umumi Heyet Üyesi Yurdaer Şahin ise, “Bu program tıpkı ekin buluşması, kentlerin buluşması. Sivas’ımızın kültürünü burada yansıtalım ve yaşatalım istedik. Hemşerilerimizi, arkadaşlarımızı bu buluşmaya bekliyoruz. Bizi boydak bırakmasınlar. Bu iyicene gecemizde bütün alay malay kaynaşalım, eğlenelim, coşalım. Cumhuriyetin temelinin atıldığı ahit olan 4 Ilkgüz’de temas ve kardeşlik yerine buluşalım” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: