Motorola Tarihçesi

Motorola telsiz, yaygın olarak kullanılan iki yönlü bir telsizdir. Merkezi Chicago, Illinois’de bulunan bir Amerikan markasıdır. Ürünleri tüm dünyada kullanılmıştır. Motorola telsizleri, geniş kapsama alanı ve dayanıklılık sağlar ve aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir uygun fiyatlı model yelpazesine sahiptir.

Motorola, dünyanın en büyük 2 yönlü telsiz üreticisidir. Şirket, Chicago’daki evindeki garajında hobilerinden biri olarak araba radyoları üreten ve kısa süre sonra gelişen araba radyosu pazarında ticari çıkarlar geliştiren Paul V. Galvin tarafından 1928’de kuruldu. Motorola’nın ilk tüketici ürünü, Galvin’in mühendisi James Doolittle tarafından, otomobillerin içindeki radyo alımını engelleyen giyilebilir kulaklıklar bulduğunda icat edildi.

Motorola, çok çeşitli yüksek teknoloji ürünleri sunan elektronik endüstrisinde tanınmış bir markadır.

Motorola radyo sistemleri Motorola, Inc. tarafından geliştirilmekte ve satılmaktadır. Şirket ilk olarak 1928’de Paul V. Galvin tarafından kurulmuştu ve Galvin Manufacturing Corporation olarak biliniyordu. Sadece radyo üretiyorlar ve bunu uzun yıllardır yapıyorlar. Şirket araba radyoları üretmeye başladı, ancak o zamandan beri bu ürünler zamanla daha popüler hale geldikçe odak noktasını telsizlere, iki yönlü telsizlere ve cep telefonlarına kaydırdı.

Motorola şirketi, temel PMR446 modellerinden başlayarak, iletişim için 1000’den fazla kanala sahip VX261 profesyonel modellerine kadar, tüm ihtiyaç ve özelliklere uyacak şekilde modellenmiş çok çeşitli farklı radyo sistemleri satmaktadır. Fiyatlar, seçilen modele ve söz konusu modelin o fiyat düzeyinde sunduğu performans ve kalite gibi diğer faktörlere bağlı olarak 300 ila 1.500 ABD Doları arasında değişmektedir.

Motorola Telsizleri

Motorola telsiz modelleri, sesli iletişimde kullanılan elde taşınan mobil telsiz telefonlardır.

Motorola’nın ilk ticari el telsizi, 1984 yılında piyasaya sürülen Motorola DynaTAC 8000x idi. 2013 itibarıyla Motorola, iki temel telsiz türü üretiyor: iş ve kamu güvenliği modelleri.

Motorola’nın kişisel radyo ürünleri serisi, iş kullanıcıları için tasarlanmış bir dizi modelden oluşur. Bunlar DP4401EX, DP4801, DM1400, VX261 ve SL4000’dir. Şirketin kamu güvenliği telsizleri arasında VL4000, RL2000/SL3000 ve SL5000 serisi bulunmaktadır.

Motorola Modelleri

Motorola Radyo modelleri, kamu güvenliği ve tehlikeli iletişim için tasarlanmıştır. En yeni dijital ve analog teknolojileri, tarama, seçmeli arama, uzaktan kontrol ve acil durum uyarısı gibi güçlü bir özellik paketiyle birleştirir.

Bu bölümde Motorola Radyo özelliklerini, fiyatlarını ve çeşitlerini bulabileceksiniz.

dijital iki yönlü telsizler, dijital kablosuz teknolojileri kullanan bir tür telsizdir.

Motorola telsizleri, elde taşınabilen, taşınabilir ve hafif cihazlar olup, etrafta taşınmak için mükemmeldir. Bu telsizlerin modern versiyonları birçok özellik ve işlevle donatılmıştır. Ayrıca PMR446 ve DMR radyo standartları ile uyumlu olup, daha fazla kanala ve daha uzun menzile olanak tanır. Bu makale, Türkiye’deki Motorola model teknik özelliklerine ve Türk Lirası (TL) cinsinden fiyatlarına genel bir bakış sunmaktadır.

Motorola telsiz Türkiye Distribütörü Vizyon ve Dijital telsiz şirketleridir.

Share: