Müft eş çekilişi Bingöllü vatandaşın bati ilgisini çekti! 2+1 habbe kazananı 5 yavru annesi bire bir kadın oldu

Bingöllü Tahrip Zeki Er, memleketine gelerek envestisman yazmak istedi. İş adamı Tahrip Anlaklı Erkek, kentte ev alanında proje hayata geçirdi. Kamelyalarla donatılan terası, degaje sosyal alanları, akil karı sistemleri ve elan birçok yetişkin özelliği barındıran projenin açılışında şaşırtı eden Erkek, 2+1 odalı aynı evi kurayla ücretsiz bire bir şekilde verileceğini açıkladı.

23 BİN 700 KİŞİ BAŞVURDU

Hiçbir ecir ödemeden ocak sahibi kalkışmak isteyen vatandaşlar sabahın er saatlerinde alana geldi. 23 bin 700 kişinin başvurduğu çekiliş töreninde konuşan Koca, “Aynı dairemiz inşallah Bingöl’da gerekseme sahibi bire bir ailemize vereceğiz. Bu arkadaşa huzurunuzda bedelsiz satış sözleşmesini ve anahtarını vereceğiz. İlk iş günü olan Pazartesi haset da tapusunu vereceğiz. Bu akıbet mümteni. İnşallah bundan sonrada her 3 ayda bire bir Türkiye’birlikte hakeza sosyal sorumluluk projelerimize bitmeme edeceğiz. Kanada’birlikte kazandığımız paranın yüzdelik 15’ini sosyal sıklet projelerine harcıyoruz. Burada dahi inşallah yüzdelik 20’sini bu garip projelere harcayacağız” dedi.

“BANA MI ÇIKACAK SANKİ DERKEN BANA ÇIKTI”

Bingöl halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından yapılan çekilişte bahtlı 48 yaşındaki Zehra Baht oldu. 5 çocuk annesi ve ev hanımı olan Zehra Talih, lüp namına çıkmasından kıran bahtiyar olduğunu belirterek, “Ego gidecektim, bana mı çıkma dedim kader bana daha çok” diye niteleyerek konuştu. İş adamı Ayvaz’e teşekkürname eden Nasip ve beraberindekiler kurdele kestikten sonra kendisine çıkan evin içerisini gezdi.Share: