Muğla’da 29. Anadan Görme Plato Teras Yağlı Güreşleri yapıldı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde bu sene 29’uncusu düzenlenen Anadan Görme Yayla Sekil Semiz Güreşleri’nde Şanlı Gürbüz başpehlivanlığı elde etti.

Seydikemer Belediyesi yoluyla Set Mahallesi Zümrüt çayırında gerçekleştirilen güreşlere, mütenevvi illerden 67’si başpehlivan, 597 sporcu katıldı.

Finalde Mustafa Batu’yu yenen Büyük Yavuz, başpehlivan oldu.

Seydikemer Şehremini Yakup Otgöz, yaptığı konuşmada, Kırkpınar’a katılan başpehlivanların çoğunun etkinlikte güreştiğini söyledi.

Güreşe halkın dokunaklı rabıt gösterdiğini tamlayan Otgöz, “Sporcular müthiş savaş etti. Çok şükür nazik bire bir kusur olmadan sporcular yarıştı. İnşallah önümüzdeki yıllarda etkinliği birkaç güne yayacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda güreş ağalığını tıpkısı milyon lira bedelle aksiyon insanı Söz Önder Akdenizli aldı. Yoğun üçüncü posta güreş ağası olan Akdenizli’ye kızıl tümsekli verildi.

Etkinliğe, Muğla Vali Yardımcısı ve Seydikemer Ilçebay Vekili Ayhan Yazgan, AK Fırka Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ile Mehmet Yavuz Çıpa, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Hamle Mete, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve gelgel müdürleri da katıldı.Share: