Mürtefi Öztunç: “Elbistan’da Doğan Ceyhan Nehri Doğduğu Yerde Kirletiliyor”

Kahramanmaraşlı benzeri vatandaş Ceyhan Nehrine dökülen şebeke suyunu pusat altına aldı. Görüntüleri paylaşan CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yüksek Öztunç, “Burası Elbistan. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o kadar beceriksiz kim şehrin kanalizasyonu Ceyhan Nehri’ne dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan Nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda tamlık bırakmayan şehremini, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz” dedi.

Bir vatandaş Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’ne, şebeke sularının boşaltılma anının fon kaydını aldı. Vatandaş, “Ceyhan Nehri’ne dökülen Elbistan’ın pis suyu. Ceyhan Nehri’ne müdahil yüzlercesi var. Ceyhan’ı yöntemince kirletiyorlar” dedi.

Görüntüyü paylaşan CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Saylav Mürtefi Öztunç ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Bura Elbistan. K. Maraş B.şehir Belediyesi o büyüklüğünde amatör ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda tüm bırakmayan belediye reisi, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz.”Share: