Muş Valisi Gündüzöz 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset dolayısıyla ide yayımladı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında kaygı yayımladı.

Gündüzöz, mesajında, dünyadaki yeryüzü fedakar mesleklerin başında gelen öğretmenliğin, say, çıdam ve hoşgörü talip, bedeli tek maddesel karşılıkla ölçülemeyecek büyüklüğünde zer, bire bir adam yetiştirme nutuk olduğunu söyledi.

Kendini geliştiren ve öğrencilerine bakir ufuklar açan öğretmenler sebebiyle canlı Türkiye üzere işlek nesillerin yetişeceğini tabir eden Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Sevgili Öğretmenlerimiz, ülkemizin seçkin köşesinde, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe yeryüzü bereketli şekilde istihzar idealinden tek antlaşma taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz seçkin öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan tek şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile mazi ve bugün olduğu kabilinden, yarın de geleceğin mimarı olmaya bitmeme edeceksiniz. Bu ihtisas ve düşüncelerle bilcümle öğretmenlerimizin 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başmuallim Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin görünmek üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi yağmur ve kaçınmak ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Share: