Müsiad Sivas Şubesi Başkanı Sağlıklı Eminoğlu, CHP Heyetine Teşviklerden Balkı Yandı

CHP Iktisat Masası heyetinin mülakat ettiği MÜSİAD Sivas Şubesi Başkanı Sağlıklı Eminoğlu, teşviklerin sakat yatırımcıya verilmemesinden şikayet ederek, “Sakat yatırımcılar, Sivas’ın bir zaman sıkıntısını çekmiş, o dönemde organize sanayiye on paralık gidilmezken oraya yatırım yapmışlar. Zaman onların faydalanamaması ve kullanılmamış yatırımcıların faydalanması az buçuk bizleri memnun etmedi. Biz isteriz ki bu memlekette, elbette tamamını kapsasın” dedi.

CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak başkanlığındaki Tutum Masası, zaman yurttaşların sorunlarını itaat etmek üzere geldiği Sivas’ta MÜSİAD Sivas Şubesi’ni musahabe etti. CHP heyetini MÜSİAD Sivas Şubesi Başkanı Iyi Eminoğlu karşıladı. Öztrak, 60 bin kilometre nöbet yapıp 41 ile anbean oradaki konuşu sorunları gözlemlediklerini dile getirdi. Öztrak, Sivas’ın hesaplı açıdan nazik potansiyeli olduğunu kaydederek, eriştirme ve heveslendirme sorunun çözülmesi halinde Sivas’ın bu potansiyelinin ortaya çıkacağını rapor etti.

Salim Eminoğlu ise Sivas’ın sıkıntısını çekmiş sakat yatırımcıların teşviklerden faydalanamadığını söyleyerek, “Yani bozuk yatırımcılar, Sivas’ın bir zaman sıkıntısını çekmiş, o dönemde organize sanayiye tek gidilmezken oraya envestisman yapmışlar. Zaman onların faydalanamaması ve yıpranmamış yatırımcıların faydalanması biraz bizleri mutlu etmedi. Tığ isteriz kim bu memlekette, tabii tamamını kapsasın. Bilcümle esnaf arkadaşlarımız çekicilik merkezlerinden faydalansın” diye niteleyerek konuştu.

Eminoğlu, Sivas’ın Cumhuriyet Altını şehri olduğunu fakat türe ettiği yerde olmadığını belirterek, “O dönemlerde Sivas’ın ilçesi konumunda olan şehirlere bakıyorsun, Sivas’ı haddinden fazla ileride geçmişler. Tığ, yerimizde saymışız. Bütün göç vermişiz, göç alamamışız. Bizler da tabiatıyla oradaki bilcümle iş dünyası olan arkadaşlarımız bilcümle Sivas’a envestisman yapmış. Sivas gelişmeyince, kıytırık yerde tezyifkâr amal oluyor. Bizi üzüyor” dedi.

CHP heyeti, daha sonraları Birleştirme Sanayi Bölgesi Sanayiciler Derneği’ni müzakere etti. Heyeti burada Topluluk Başkanı İsmail Timuçin karşıladı. Timuçin, CHP heyetine Sivas’taki sanayi üretimini anlattı. CHP heyeti, endüstri bölgesinde gözlük camı üreten tıpkı fabrikayı gezdi. Üretimlik sahibi, CHP heyetine üretimleri hakkında bilgi verdi.Share: