Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının yıldırı örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin diyar başkanlığı uğrunda yerleşme eylemi yaptı.

Çocuklarına buluşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, her hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP yer binası uğrunda bire bir araya mevrut aileler, “Ahali düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter yakamızdan fikir” ve “Kâfi artık evlatlarımızı bırakın” kayıtlı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, sav söz atarak HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına konfirmasyon olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Cet Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 sülale adına eyleme devam ettiklerini söyledi.

Kendilerine destek veren aile sayısının sürekli arttığını tabir eden Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye kadar burayı terk etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, niye bizim huzurumuzu bozuyorlar. Tığ burada, Diyarbakır’de, Şırnak’ta ve Hakkari’da eylemimize devam ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu zaman nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine silah verdiler. Buna hangi hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız gelin doğrulama olun. O pislikten çıkı.”

Ana Naciye Sönmez Felek da çocuğuna doğrulama olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum üzere HDP’nin önüne geldim. Benzeri yavru dağda kalsa da biz buradayız. Bu davaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Teker ise HDP önünde çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini nâkil Tekerlek, “Onların çocukları Avrupa’de okuyor, bizim çocukların eline silah verdiler. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum üzere Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ego ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu lacerem götürdü, anca dahi getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi devam ettireceğim.” ifadesini kullandı.

Share: