Muş’ta çocuklarını yıldırı örgütünden idare etmek talip karı sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarga partinin diyar başkanlığı uğrunda gösteri özne 37 aileye, benzeri familya daha katıldı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren Muşlu aileler, değme hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

Oğlu, bu sene Fransa’de kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl da ailelere bindi vererek eyleme katıldı.

HDP el binası uğrunda tıpkısı araya gelen aileler, “Ahali düşmanı tümen”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Artık kâfi yakamızdan fikir” ve “Yeter çıktı evlatlarımızı bırakın” kayıtlı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen ana ve babalar, HDP’ye aksülamel gösterdi, çocuklarına tasdik olmaları üzere çağrıda bulundu.

Baba Mehmet Zeki Budak, gazetecilere, terör örgütü PKK aracılığıyla kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a ittihat etmek üzere eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Eylül 2014’birlikte kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere uşaklık ika. Sizi alet adına kullanılıyorlar. Benzeri dakika önce evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı üstelik getirin. O nöbet makul bire bir el değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni iptila ediyoruz. Sabahları ‘acaba Yusuf geldi mi ya üstelik bire bir yıldırıcı etkisiz hale getirildiğinde acaba oğlum mu?’ diyorum. Oğlum kâfi bundan sonra dayanamıyorum. Benzeri an geçmiş evine gel.”

Annelerden Gülbahar Teker ise dağda aynı sevimli de kalmayıncaya büyüklüğünde eyleme bitmeme edeceğini belirterek, “Kargış olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Allah devletimize ve polislerimize arızalanma vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’dahi güvenlik güçlerine teslim olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu ruhlu ve ailelerin eylemine destek veren Şemsettin Bingöl birlikte “8 kamer önce Fransa’üstelik yıldırı örgütüne katılan oğlum, güzeşte hafta İran’de konfirmasyon oldu. Devletimize ve polisimize teşekkür ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar bile sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: