Muş’ta evlat nöbeti tutan annelerin eylemi 83. haftaya girdi

Muş’ta bala nöbeti tutan annelerin eylemi 83. haftaya girdi

MUŞ Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK eliyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı annelerin eylemi bitmeme ediyor.

HDP uğrunda evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, 83. haftada de eylemlerini sürdürdü. Parti binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına et kafalı dönmeleri üzere çağrıda mevcut anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Imdi yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Artık yeter, yakamızdan düşünüm” kayıtlı dövizler açtı. Evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulunan aileler, kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

Yaklaşık 2 yıldır evlatları amacıyla HDP önünde zürriyet nöbet tutuklarını anlatan esas Ayten Koçhan, oğluna seslenerek dümbelek dönmesini istedi. Askerlerin ameliyat de olduğunu ve onları da zat evlatları namına koyduğunu anlatım fail Koçhan, “Askerlerimiz bizim ciğeri ciğerimiz. Cenabıhak onlara havari olsun. Evlatlarımız gelse birlikte gelmese bile tığ devletimizin arkasındayız. PKK’dan HDP’den korkmuyoruz. Tığ evlatlarımızdan kıymetli değiliz. Ciğerimiz yandığı üzere buradayız. Evlatlarımızı HDP’den, PKK’dan istiyoruz” dedi.

2014 yılından bu yana fen alamadığı oğlu Muhsin üzere eyleme katılan cet Halit Altun ise “2014 yılında çocuğumu Malatya İnönü Üniversitesinde okurken kandırıp dağa götürdüler. 7-8 yıldır çocuklarımızı ulaşmak üzere bu yollarda gidip geldik. Netice itibariyle hedefimize da ulaşamadık. Gitmediğim kayran, gezmediğim vadi kalmadı. Çocuğumu sakladılar, bana göstermediler. Çocuklarımızı bize tasdik edin. Tığ HDP’li değiliz. Çocuklarımızı istiyoruz. Bir canımız var, onu birlikte çocuklarımızın yolunda veririz. Çocuklarımızı gönderin gelsinler” diye konuştu.

Share: