Muş’ta uşak nöbeti markajcı ailelerin sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı döl nöbetindeki annelerin sayısı 72’nci haftada 38’e yükseldi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları haset umutla bekleyen anneler, eylemlerine devam ediyor. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına ferasetsiz dönmeleri üzere çağrıda kâin anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Bundan Sonra yeter, yakamızdan düşünüm” mukayyet dövizler açtı. Evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulunan 37 aileye, bire bir aile daha katıldı. Seçkin geçen bölüm sayıları artarak korkulu kazanan ailelerin kararlı bekleyişleri sürüyor.

Ayrımsız ocak henüz evladına kavuştu

8 kamer önce oğlu Fransa’dan kandırılarak dağa götürülen ağababa Şemsettin Bingöl, bugün eyleme bakir katılan aynı aileyle bala nöbetine destek verdi. İkna çalışmaları sonucu bir hafta önceki evladına kavuşan ata Şemsettin Bingöl, dağdaki teröristlere teyit olmaları çağrısında bulundu.

“Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim”

8 ay önce kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün inandırma çalışmaları neticesinde devlete doğrulama olduğunu ve bugün üstelik 38 aileye bindi üzere eyleme katıldığını rapor fail Şemsettin Bingöl, “Zaman buraya 38 aileye korumak için geldim. Oğlumu Fransa’de kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 ay önce örgüte kümeli ve aynı haftadır konfirmasyon oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim. Gelin teslim olun. Annelerinize yazık, anneleriniz haddinden fazla zahmet çekiyor. Köle haddinden fazla sıkıntı çektim. Aileleriniz çile çekmesin çıktı” dedi.

“8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum”

Oğlu Yusuf Budak amacıyla eyleme bitmeme ettiğini ifade eden ata Mehmet Anlaklı Budak üstelik, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma çağrıda bulunuyorum. Oğlum Yusuf, seçkin nerede olursan ol gel memleketine, evine, o dinsizlere, kansızlara uşaklık etme. Onların hepsi Amerika piyonudur, Amerika üzere çalışıyorlar. Sizi alet kendisine kullanıyorlar. Size yazık. Bir zaman geçmiş evinize dönün. Yanınızdaki arkadaşları de getirin. Zira o kat kere değil. Esas yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, kendi şerefimizdir. Ego dahi, annen dahi senin yolunu bekliyoruz. İkimiz de hastayız. Seni seçme bölüm düşkünlük ediyoruz. Sabah kalkıyorum diyorum acep Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin ölüm haberini aldığım devir diyorum acep oğlum mudur? Oğlum yeter daha çok dayanamıyorum. Benzeri zaman ilk evine gel” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız in içerisinde ölmesin”

HDP önünde 2 yıla yakındır eylem yaptığını anlatan temel Gülbahar Tekerlek ise ” Diyarbakır’de birlikte eyleme katıldım. Tıpkısı emanet dağda kalsa da gene eyleme devam edeceğim. Oğlum tasdik olsa birlikte esasen eylem katılacağım. Ah olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız mağara içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Kâfi. HDP, PKK bizden hangi istiyor? Oran bizim arkamızda. Cenabıhak, devletimize, polisimize tefessüh vermesin” diyerek konuştu. – MUŞShare: