Mütekait Vatandaş Babacan’a Balkı Yandı: “Kuşadası’nda Kiralar Ergin 4 Bin 500 Lira. Zahir Geçineceğiz Biz”

El Erki ve Hareketli (ÇIKAR YOL) Partisi Umumi Başkanı Yüce Babacan, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yurttaşların sorunlarını dinledi. Zahmetli tıpkı yurttaş, yaşadıkları sorunları Babacan’a anlatırken “‘Enflasyon yok’ diyorlar. Gelişigüzel öz üstteki. Bitik durumdayız. İnsanlarda dünyalık yok. Bilcümle hile dolanla bu ülke zahir yönetilecek? Kuşadası’nda kiralar olmuş 4 bin 500 teklik. Nasıl geçineceğiz biz” dedi.

Büyük Babacan’ın Kuşadası’nda yurttaşlarla yaptığı sohbete ilgilendiren bir video, DEVA Partisi vasıtasıyla bugün basınla paylaşıldı.

“KUŞADASI’NDA KİRALAR ERGIN 4 BİN 500 LİRA. NASIL GEÇİNECEĞİZ BİZ”

Tekaüt aynı yurttaş, iktisadi kriz dolayısıyla yaşadıkları sorunları Babacan’a şöyle anlattı:

“‘Enflasyon bulunmayan’ diyorlar. Temas öz fevkani. Fena durumdayız. Hangi duruma geldik. İnsanlarda servet bulunmayan. Bilcümle hile dolanla bu büyüklük lacerem yönetilecek? Ego anlamıyorum. Kuşadası’nda kiralar olmuş 4 bin 500 liralık. Kirada oturuyorum, iki çocuk var. Kuşkusuz geçineceğiz biz?”

Babacan ise “Emekli maaşını, devletin TÜİK’e açıklattırdığı düşük para şişkinliği büyüklüğünde artırıyorlar. Nesep hanay, katlanarak pahalanıyor. Sorun orada” diyerek denk verdi.

“ENFLASYONU BİR SEN BİLİYORSUN. SEN DÜZELTİRSİN”

Ayrıksı aynı vatandaş de Babacan’a, “Enflasyonu aynı sen biliyorsun. Seni tutuyorum. Sen düzeltirsin. Kimse düzeltemez. Ekonomiyi senin düzelteceğini duydum, geldim seni görmeye” dedi. Babacan’ın bu sözlere yanıtı ise “Uzmanı biziz. Biz biliyoruz” oldu.Share: