Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Karaman’da başladı

Naim Süleymanoğlu Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman’üstelik başladı.

Türkiye Halter Federasyonu 2022 yılı cümbüş programında saha kayran Naim Süleymanoğlu Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün eş sahipliğinde Eşkâl Spor Salonu’nda başladı. Türkiye Şampiyonası için küşat seremonisi düzenlendi. Tırsmak duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gelişigüzel alem geçişi yapıldı. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Adlı, burada yaptığı konuşmasında, yapılan bu tür organizasyonların sporcuların ülkemizi ilerleyen zamanlarda kurumlu, onurlu ve kalburüstü ayrımsız şekilde desise etmesi için yapılan icraat olduğunu söyledi.

Federasyon başkanlığı seçimlerinin arkası sıra bir nice şampiyonaya imza attıklarını dile getiren Ünlü, “Kibar, gençler, yıldızlar, yıldızlar Avrupa şampiyonaları, Akdeniz Oyunları kabilinden nazik organizasyonları sporcularımız ve antrenörlerimiz balaban ceht ve gayretleri sebebiyle balaban aynı performansla sayısız madalyalarla kapattık. Burada yapılan şampiyonaya katılan pakt sayımız 71, eş sporcu sayımız 277, kadın sportmen sayımız ise 207’dir. Böylesi balaban ayrımsız katılımın olduğu organizasyonda bizleri boydak bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun dahi büyük benzeri başarıya imza atan ve hayatı süresince birçok dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle andı. Akkoyun, Naim Süleymanoğlu’nun, dünyada ayrımsız daha kırılması zor rekorlarıyla, azmi, gayreti ve milli duruşuyla herhangi bir sporcunun yaşıt alması gereken tıpkı yiğit olduğunu aktardı. Sporun, rakiplik ile gelişigüzel dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın öne çıktığı bire bir alan olduğunu rapor fail Akkoyun, şunları kaydetti:

“Burada gerçekleştirilecek spor faaliyetleri ve müsabakaların, önümüzdeki günlerde ve yıllarda, ülkemizin güçlükle dışında gururla temaşa edilmesine ve nazik başarıların kazanılması açkı olacağına eminim. Naim Süleymanoğlu, Halil Bahtiyar ve Nurcan Taylan gibi kalburüstü tıpkı sportmen olacağınıza ve ülkemize madalyalar getireceğinize gönülden inanıyorum. Bizim sporcularımız aktif, yürekli ve sürekli başarılıdır. Bu düşüncelerle Şampiyona’nın şiddetli olmasını diliyorum.”

Konuşmaların peşi sıra dün ve bugün öğleden önce yapılan ferdî yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri eliyle takdim edildi.

Şampiyona 4 Eylül Aksata haset yapılacak olan kulüpler kategorisi müsabakalarıyla sona erecek. – KARAMAN

Share: