Nemli adamı dolandıran kuşkulu pişkinlikte çizgi tanımadı: Alengirli çıkart ha

Dolandırıcılık olayı, 10 çevrim ilk Hamidiye Mahallesi Fevzi Vakur Caddesi üstünde yaşandı.

BÖYLE KANDIRDILAR

Dolandırıcılar telefonla aradıkları 61 yaşındaki V.B.’yi terörle savaşım savcısı ve polisi olduklarını söyleyerek inandırma etti. Bunun konusunda buğulu insan eksiksiz söylenenlere inanarak evindeki zer ve paraları getirerek kendilerine vereceğini söyledi.

“ALTIN VE PARALARI YARARSIZ KOVASININ YANINA BIRAKTI”

V.B. ile telefon irtibatını tek kesmeyen dolandırıcılar, buğulanmış adama banko bu durumdan kimseye bahsetmemesini istedi. Buğulanmış adamın tamamen inandığına orgazm getiren dolandırıcılar lahzada harekete geçti. V.B.’den evdeki 4 nüsha 64 gram ağırlığındaki değerli kelepçe ile 400 euro parayı aynı poşet içerisine koyarak gösterdikleri yararsiz kavasının yanına bırakmasını istedi. Bunun üzerine yaşlı eş 100 bin lira üzerindeki değerli ve parayı dolandırıcıların tarif ettikleri çöp kovasının yanına bırakarak oradan ayrıldı. Zer ve paraları düzlük dolandırıcılar yemeden içmeden geldikleri 34 plakalı otomobile binerek çabucak Karaman’ı tecezzi etti. Dolandırıcıların nemli adamı telefonla yönlendirmeleri ise ana yol üstünde mevcut işyerlerinin düzenlilik kameralarına yansıdı.

“YAŞLI KAYIRICI POLİSE GİTTİ”

Tıpkısı müddet sonradan dolandırıldığını anlayan V.B, Karaman Güven Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Cumhuriyet Başsavcılığın talimatı ile Asayiş Yazıhane Müdürlüğüne ilişkin ekipler emek başlattı. Olayın yaşandığı cadde üzerindeki asayiş kamerası kayıtlarını toplayan ekipler, şüphelilerin bindiği aracın plakası ile eşkallerini tayin etti. Plaka Tanışıklık Sisteminden aracın Karaman’dan ayrılarak Okumuş iline gittiğini öğrenen ekipler, takibe başladı. Aracın Konya’nın Ereğli ilçesine geldiğini belirleyen ekipler Ereğli polisiyle kuma düzenlediği operasyonla şüpheliler İ.A ile M.A.Ş.’yi yakalayarak Karaman’a getirdi.

“YAKIŞIKLI ÇIKART HA”

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının arkası sıra İ.A ile M.A.Ş., adliyeye sevk edildi. M.A.Ş, adliyeye getirilişi sırasında kendisini görüntüleyen gazeteciye ‘Yakışıklı çıkart ha’ diyerek seslendi. Değme iki nahoş çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin, apayrı suçlardan sabıkaları olan dolandırıcıların yaşlı adamdan aldıkları zer ve paralara ulaşamadığı öğrenildi.Share: