Niğde Stadyumu’nda evvel kazma vuruldu

– Niğde Stadyumu’nda geçmiş kazma vuruldu

Niğde’ye 7 bin 500 nefis stadyum yapılıyor

NİĞDE – DOĞRU Fırka Niğde Mebus Sevap Gültekin, 7 bin 500 nefis stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.

Saylav Dürüst Gültekin, stadyumda egzersiz salonlarının yanı sıra geceleyin aydınlatmasının da olacağını anlatım ederken; zihayat, buğulanmış herkesin spor yapabileceği tıpkı stadyum inşa ettiklerini ifade etti. Gültekin, inşaatın 2023 yılının ortalarında tamamlanacağının müjdesini verdi. Acul ayrımsız şekilde çalışmaların devam ettiğini belirten Harbi Gültekin, “7 bin 500 kişilik stadyumumuzun inşaatını geldik ve durumunda gördük. İnşaatımız hızlıca başladı. Firma yetkililerimize, şantiye şeflerimize teşekkürname ediyoruz. 7 bin 500 kişilik, geceleyin aydınlatması olan, antrenman salonları içeren, gencinden yaşlısına kadar cemi hemşerilerimizin spor yapabileceği, keyifle maç izleyebileceği stadyumumuza 2023 yılının ortalarında kavuşacağız. Firma yetkilimizden bile hezel aldık. İnşallah mütemadi çalışarak, Niğde’mizin çok istediği bu stadyumumuzu şehrimize kazandıracağız. Evire Çevire ve hızlı bire bir çalışma var. Bu hızımızın henüz dahi artarak stadyumumuzu hemşerilerimize kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Biz de takipçisi olacağız. Çünkü spor aşkı engel tanımıyor” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür fail Selim Gültekin, spor yatırımlarına cevvaliyet vereceklerini sözlerine ilaveten, “Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Toyluk ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Yetkililerimize, bu projemize ehil sâdır, himmet veren herkese teşekkürname ediyoruz. İnşallah bu projemizi ve özge projelerimizi Niğde’mize kazandırmaya devam edeceğiz. Niğde’mizi spor yatırımlarında inşallah 2023’te açılabilir, hizmetine sunulabilir bire bir sene yerine zar edeceğiz. Niğde’mizde spor yatırımlarına cevvaliyet vereceğiz” diyerek konuştu.

Yüklenici firma yetkilisi ise, sözleşmenin bitiminden haddinden fazla henüz gelişmemiş müddet içerisinde stadyum inşaatını bağlamak istediklerini söyledi.

Share: