Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

ENES FERT ÖZMEN

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde, aynı kamer içerisinde yaklaşık 70 evde arakçılık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, “Bir buçuk aydır, günce olarak 5-6 eve ağır ezgi kendisine giriyorlar. Imdi bir numara turu bitirdiler, ikinci misil aynı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Yekpare birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor amma hiçbir faydası olmuyor” dedi.

Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, mahallelerinde serencam dönemde çoğalma gösteren arakçılık olaylarına aksülamel gösterdi. Toker, şunları söyledi:

“Aynı buçuk aydır, günce adına 5-6 eve eğlenceli kendisine giriyorlar. Artık birinci turu bitirdiler, ikinci misil bire bir evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Kamu birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor amma tek faydası olmuyor. Yine bir şekilde hırsızlık bitmeme ediyor. Bu işin çözümü ne, tığ da bilemiyoruz. Güvenlik da çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Hala devam ediyor. Burası filhakika gurbetçi tıpkısı mahalle. Yaşayanların yüzde 80’i Ankara, İstanbul’dalar ve bunu kasten yersiz evleri seçiyorlar. Alelhusus bakır, esasen işe kazanım şeyler, monitör, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere birlikte kötülük veriyorlar. 70’ten fazladır girdikleri sülale, bibi birlikte devam ediyorlar. 2-3 dönüş duruyorlar, sonradan tekrar devam ediyorlar. Ama hala tıpkısı çözümü bulunamadı maalesef. en üst 4-5 zaman geçmiş iki eve girdiler. Yine tıpkı, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler.”

Share: