NUMAN KURTULMUŞ TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Vareste, Türkiye’nin bölgede kilit benzeri notada olduğunu belirterek, “Türkiye, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’de hangi dahi Ortadoğu’de, Kafkaslar’dahi, Karadeniz’da, Akdeniz’dahi huzur kalır. dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yaptırılan Uca Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine DÜRÜST Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, YANLIŞSIZ Parti Kadro Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Ateş Parçası Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekilleri, şehremaneti başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende mütekellim Numan Kurtulmuş, bir nice çevrenin Türkiye’nin hayatiyetli benzeri mutluluk olmasını istemediğini belirtti. Vareste, Türkiye’nin başta silah endüstri doğmak için birçok alanda ofans yaptığını, bulunduğu coğrafyanın anahtar taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu

‘TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN EŞKÂL ÜSSÜDÜR’

Türkiye diyerek konuştuğumuz kayran amiyane bire bir devlet değildir. İsterseniz standart, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz hangi Balkanlar’birlikte ne bile Ortadoğu’birlikte, Kafkaslar’de, Karadeniz’dahi, Akdeniz’dahi erinç kalır. Türkiye’nin denizlerde özlük gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla kıvanç ediyoruz. Türkiye’nin zat helikopter motorunu yapmasıyla övünç ediyoruz ama unutmayın ki birilerinin birlikte uykuları kaçıyor ‘Bunlar yeniden güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’da ve Karadeniz’birlikte yer yağı aramasıyla övünç ediyoruz, teşvik ediyoruz ve inşallah Karadeniz’üstelik olduğundan bundan sonra doğalgazı inşallah Akdeniz’da bulacağımıza inanıyor ve bunun amacıyla himmet sarf ediyoruz. Türkiye, on yıllar süresince süren Karabağ işgalini yetişmek üzere Azerbaycan’a şişman destek verdi, Türkiye Azerbaycan’ın arkasında rastgele platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Benzeri sefer daha zar ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete büyüklüğünde Azerbaycan yurdu kendisine kalmaya devam edecektir. Birileri bu bölgede dallı güllü Türkiye istemiyor. Bizim üstelik bu toprak halklarına ve aziz milletimize karşı sorumluluğumuz Türkiye’yi dallı güllü tıpkı şekilde istikbal taşımaktır. Şehirleri fakat ve fakat bir medeniyet mefkuresine merbut olanlar ümran ve düz yazı kadir. Bu anlamda öz tarihinden apışık, kişi medeniyetini anlamamış, bu ülkenin bittabi benzeri ülke olduğunun farkında sıfır, bu milletin hangi kadar balaban tıpkısı kavim olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede nöbet yürünmez, onlardan benzeri hayır gelmez. Öyle olduğu için de bu kavim o kafada olanları senelerdir, sittin senedir kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, köprünün inşaatını küçümseme verdikleri günde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Bugün yemeden içmeden bir köprü açmıyoruz, tarihi dokumuzun merkezi olan kalemiz, merbut çarşımız, Ulu camimiz, Sarayaltı caddemiz tarihi dokumuzun merkezi. Bire Bir zamanda buranın değişimine ve dönüşümüne hizmet eden tıpkısı projenin bile açılışını yapıyoruz. Bu köprüyle gelişigüzel kısaca 750 metrelik Sarayaltı yolunu kaleye bağlamış oluyoruz. Bu köprümüzün maliyeti 36 milyon TL. 4 milyon civarında de yolun masrafı oldu 40 milyon diye konuştu.Share: