ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda planlı basın açıklamasında kadro hesabına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, önder hatip okullarının, terbiye hayatına şımarıklık katan ve ibdai benzeri terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları yerine farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih rastgele tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve yoğun gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına aynen reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, önder hatip okullarının, ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda ilişik, korku ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, önder hatip okullarının gelişigüzel tür siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Fakat kimi zaman kişi çıkarları amacıyla takma gündem sağlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere üstelik üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri nedeniyle kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hususiyet uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’da adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih değme cins ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ağır gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının temas kalem siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını tamlayan Küçükkeskin, mortocu hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı acul kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı mukayyet açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının Türkiye’nin terbiye hayatına baylanlık katan ve özgün ayrımsız eğitim modeli adına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılaşım, imtina etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğuna meni fail Yıldırım, şöyle bitmeme etti:

“Ancak zaman zaman kişi çıkarları amacıyla suni gündem tesis etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere üstelik üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre garaz ve düşmanlığa irsal etmektir. Şahsiyet hakkında türel muamele yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını tabir etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin mortocu hatipliler dernekleri kendisine eş anlı basın açıklaması ika ve Gülşen için yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının akıbet yıllarda derakap arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç ihanet etmedi. Terör örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında tek devir bire bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu hatip liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Sebep, dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik gelişigüzel tür ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve bati bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan değişik illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.Share: