Onlar, ‘Dünya Engelliler günü’nde nağme söyleyerek gönüllerince eğlendiler

Onlar, ‘Dünya Engelliler günü’nde haz söyleyerek gönüllerince eğlendiler

BİTLİS – Bitlis Münhal Yaşam Hizmet, Iyileştirme ve Familya Istişare Merkezi Müdürlüğü marifetiyle “3 Fasıla Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle planlı etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendi.

Izlence slayt ve değişik videoteyp gösterisiyle başlayarak çalgı eğlence ile devam etti. Planlı etkinlikte gurur amirleri ve davetlilerle bire bir araya gelen engelliler, öğretmenler korosunun söylediği aynı birinden adamakıllı müzikler eşliğinde eğlenerek oyunlar oynadı.

Program böylecene gazetecilere açıklama yapan Bitlis Celi Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Ocak Istişare Merkezi Müdürü Baylan Akay, “Zaman merkezimizde 3 Antrakt Acun Engelliler Haset münasebetiyle izlence düzenledik. Amacımız engellilerimizin yaşadığı sorunlara özen çekmekti. Çalgı Aleti öğretmenleri da engellilerimizde gelişigüzel iyicene benzeri saz dinletisi sundular. Oldukça pir izlence oldu” dedi.

Düzenlenen etkinliğe Çakal Armudu Kaymakamı Fikret Incitici, Bitlis Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun, kurum amirleri ve davetliler katıldı.

Share: