Op. Dr. Soysal: İdrar kaçırma kaderiniz değil

İdrar kaçırma, kişinin avlu kalitesini ve içtimai hayatını damarlı etkileyen şanlı tıpkı afiyet sorunudur. Fakat bu durumun kader olmadığını ve larpadak çok yöntemle otama edebildiğini belirten Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Duyma Soysal, “Temas dönme ahenktar yerine idrarı miktar kadar genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik ayak tabanı kasları güçlendirilebilir. Alelhusus sıkışma tipi lüzum kaçırma durumunda çıkar yol tedavisi müfit olacaktır” dedi.

Çamlıca Fazilet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Mevlit Uzmanı Op. Dr. Sema Soysal, kadınların maltalık kalitesini ve içtimai hayatını aksi etkileyen, mehabetli tıpkı sağlık sorunu olan lüzum kaçırma sorununun tedavisi karşı bilgiler verdi. İdrar kaçırmada tedavi yelpazesinin çokça farklılık gösterdiğini tamlayan Kadın Hastalıkları ve Tevellüt Uzmanı Op. Dr. Sema Soysal, “Ne cins lüzum kaçağı olduğu anlaşıldıktan sonra lüzum kaçırmanın derecesi ve hayat kalitesine olan etkisi ayn önüne alınarak uygun tedavi seçenekleri aranır. Bu seçenekler; hayat tarzını yapmak, mesane ve pelvik taban kas egzersizleri, çare tedavileri ve ameliyattır” dedi.

“TEDAVİ SEÇENEKLERİNDEN MARAZLI İÇİN SUNMA AKILLICA OLANI TERCİH EDİLİR”

YAŞAM BIÇIMI düzenlemeleri beyninde alma ve ekstrem kilogram alımından kaçınılmasının çokça mefret olduğunu belirten Op. Dr. Soysal, “Seçkin gün ahenkli adına idrarı miktar kabil genital bölgeyi sıkıp gevşeterek yapılan egzersizler ile pelvik ayak tabanı kasları güçlendirilebilir. Alelhusus sıkışma tipi gereklilik kaçırma yerinde umar tedavisi faydalı olacaktır. evet dahi menopoz sonrası hormon eksikliğine mecbur hacet kaçırmalarında östrojenin dernekevi kullanımı faydalı mümkün. Stres tipi gereklilik kaçırmalarında ise yaşa, hacet kaçırma şiddetine ve jinekolojik tetkik bulgularına göre cerrahi tedavi seçeneklerinden hastalanmiş üzere en makul olanı yeğleme edilerek yapılabilir” şeklinde konuştu.

AKLA YATKIN TEDAVİYLE BU SORUNDAN BASIT KURTULABİLİRSİNİZ

İyi bir değerlendirme ve hastaya uygun otama seçimi yapılmazsa lüzum kaçırma sorununun tekrarlayabileceğini rapor fail Op. Dr. Soysal, “Rastgele hastanın ehlivukuf aracılığıyla değerlendirilip ne kalem gereklilik kaçışı yaşadığı anlaşılıp akla yatkın tedavi seçeneğinin hastaya sunulması haddinden fazla önemlidir. Hayat kalitesini ve sosyal yaşamı serencam aşama etkileyen hacet kaçırma tek kadının kaderi olmamalıdır ve akıllıca tedavi ile bu soruna hal bulunmalıdır” diye konuştu.

İdrar kaçırmanın elbette, ne ahit ve ne şekilde olduğuna göre farklı tipleri olduğunu tamlayan Op. Dr. Duyma Soysal şunları söyledi:

“İdrar kaçırma; stres tipi, sıkışma tipi ve muğlak nev tevessül etmek için üç tipte değerlendirilir. Stres tipi gereklilik kaçırma; öksürme, hande, hoplama- sıçrama, okkalı tahammül üzere durumlarda yaşanan hacet kaçırmadır. Bu durumlarda mesaneye gelen efdal basınca hacet tutmaya yarayan kaslar alın koyamaz ise lüzum kaçırma oluşur. Sıkışma tipi gereklilik kaçırma, nagehan gelen tekâsüf hissi sonrası istemsiz kendisine idrarın kaçmasıdır. Gelişigüzel iki durumun bu arada yaşandığı hacet kaçırma ise anlaşılmaz tür idrar kaçırmadır. İdrar kaçıran hastaların ongun bir tahkiye sonrası (zahir-hangi ahit idrar kaçırıldığı) fiziksel araştırı ve tetkikleri yapılır ve hangi tip lüzum kaçırma olduğu tespit edilir.”

Share: