Ordu’da 90 yaşındaki eş, oğlu ve gelininin üzerine mermi yağdırdı: 1 ölü, 1 yoğun çorlu

İlçeye bağlı Kelek Mahallesi Cımbırtlı mevkisinde meydana gelen olayda Yaşar Ocak isimli nemli koca, oğlu Kırat (60) ve gelini Emine Eş (60) iler tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne ağababa, oğlu ve gelinine tabancayla dokunaklı açtı. Oğlu Fehamet Ev görüngü durumunda hayatını kaybederken, eşi Emine Ev ise güç yaralandı. Çorlu eş, ihbar üstüne fenomen yerine atıf edilen esenlik ekiplerinin önce müdahalesinin ardından Ünye Şevket Hastanesi’ne kaldırıldı.

“VURDUKTAN SONRADAN ODUNLA DÖVÜYORDU”

Fenomen sırasında eve yoğurt almaya revan başlık komşusu Eşref Hızarbaşı, yaşadıklarını anlattı. Baba Yaşar Aile’ın elinden gelinini kurtardığını tamlayan Yandaki Hızarbaşı, “Vefat eden Kıymetiharbiye, yoğurt almam için sabah saatlerinde beni aradı. Yola çıktım ki ayrımsız şamata gürültülü duydum ve ‘eyvah’ dedim. İçeri girdiğimde Porte’in yerde yattığını gördüm. Gelinini üstelik vurmuş ve bilahare odunla dövüyordu. Elinden aldım çektim kenara. Emine’yi kurtardım. Bir zaman yaşayış vermedi ki çocuklara. Çocukların ocağını söndürdü aha. Üzgünüz” dedi.

MEZARLIKLARDAN BAHSEDİYORMUŞ

Öte yandan, hayatını kaybeden Kırat Karı’ın ayrımsız süredir andıran komşularına mezarlıklardan bahsettiği, “Çukur alanlarının düzenlenmesi amacıyla toplanalım” dediği ve tek yerlerinin mezarlık olduğu kadar söylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Konuyla ait geniş çaplı tetkik başlatıldı.

Share: