Ordu’da balıkçı teknesi yıkılma tehlikesi geçirdi

Ordu’da balıkçı teknesi çökme tehlikesi geçirdi

Su kayran tekne, başka balıkçıların çabası ile kurtarıldı

ORDU – Ordu’da, tavuk balığı avı için denize açılan Sabahattin Sarıkaya isimli balıkçıya ilgilendiren tekne, 45 kulaç açıklarda inkıraz tehlikesi geçirdi. Bölge, gayrı balıkçıların yardımı ile kurtarıldı.

Fenomen, Altınordu açıklarında, kıyıdan 45 kulaç uzaklıkta meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak Sabahattin Sarıkaya isimli balıkçı, Tuana Kardeşler isimli balıkçı teknesi ile tavuk balığı balığı için ağ attı. Bir müddet bilahare ağları düşüncesiz toparlayan Sarıkaya, bu esnada teknesinin su aldığını ayırt etti. Kendisi olaya müdahale etmeye etkin Sarıkaya sonrasında balıkçı arkadaşlarını arayarak yardım istedi.

Olay hesabına mevrut balıkçılar 2 tekne ile Sarıkaya’ya ilişkin olan ve batma tehlikesi nâkil tekneyi yanlardan sıkıştırarak su üzerinde tutmaya çalışırken, aynı havza ise kıyıya çekmeye başladı. Aynı müddet devam eden çalışmanın peşi sıra Sarıkaya’ya ilişik mıntıka Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde kıyıya ulaştırıldı.

Sarıkaya’nın avlanmak için kendiliğinden denize açıldığı ve olaydan çığlık almadan kurtulduğu öğrenilirken, teknenin ise zemin kısmındaki tahtalardan su aldığı bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan balıkçı teknesinin kurtarılma hatırat ise ayrıksı balıkçılar aracılığıyla el telefonu kamerası ile kaydedildi. Kaydedilen görüntülerde teknenin balaban bire bir kısmının su içerisinde kaldığı, sair balıkçıların kıyıya örtmek amacıyla savaş ettiği görülüyor.

Share: