Ordu’da Karadeniz-U20 Azade Güreş Turnuvası yapıldı

Ordu’da, Karadeniz-U20 Azade Güreş Turnuvası birleştirme edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı gelişim birliğinde, Başpehlivan Recep Karaca Spor Salonu’ndaki turnuvaya, 10 ilden 350 sportmen katıldı.

Vali Tuncay Sonel, programın küşat seremonisinde yaptığı konuşmada, ancak ortamında ve dışında çokça kızıl Ordulu hisse senedi insanları, akademisyenler, siyasetçiler ve bürokratlar bulunduğunu, Ordu’nun milli mızıka ruhuyla akıntı ettiğini söyledi.

Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın yapmış olduğu faaliyetlerden kıran herkesin gönlünü fethettiğini belirten Sonel, şunları kaydetti.

“Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle devletimizin şefkatini, sıcaklığını bildirme ücra köşedeki babasız ve sahipsiz olan çocuklarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza, ser tacımız martir ailelerimize, alp gazilerimize göstermenin gayreti içerisindeyiz. Bunu yaparken milli topluluk ruhuyla yapıyoruz ve Ordulu hemşerilerimizin, çok zer dostlarımızın katkılarını alıyoruz.”

Sonel, turnuvaya katılan sporculara ve antrenörlere sükse dileğinde bulunarak, sporcular arasından Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkmasını temenni etti.

Etkinlik, bitiş müsabakalarının peşi sıra yapılan madalya töreniyle sona erdi.Share: