Ordu’da sakat eşini yanıcı maddeyle yaralayan sanığın “öldürmeye teşebbüsten” cezalandırılması istendi

Ordu’nun Fatsa ilçesinde çarkıt eşini yüzüne yanıcı konu atarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Fatsa Gösterişli Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya, sanık Erkan E. (38) Patırtılı ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, mağdur Elvan S. katılmadı. Erkan E’ye arkalama ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan babası T.E. ile tarafların avukatlarının amade bulunduğu duruşmada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı de düzlük aldı.

Sanık Erkan E, mahsus aynı şey yapmadığını sav ederek, beraatini istedi.

Tutuksuz maznun T.E. ise geçmiş beyanlarını gene ettiğini, torunlarına arkalama etmeye bitmeme ettiğini söyledi.

Avukat beyanlarının peşi sıra esasa ilgilendiren mütalaasını açıklayan savcı, Erkan E’nin taammüden canavarcasına hisle boşandığı eşine karşı öldürmeye adım suçundan cezalandırılmasını, T.E’nin ise beraatini murat etti.

Erkan E, mütalaayı akseptans etmediğini kaydederek, “Planlamadım. Hakeza benzeri özdek düşünmedim. Tasarlayarak canavarcasına hisle bire bir husus yapmadım.” şeklinde savunma yaptı.

Sanık avukatları da mütalaaya katılmadıklarını, savunma üzere müddet irade ettiklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut durumlarının devamına değişmeyen vererek duruşmayı 15 Aralık’a erteledi.

Fenomen

Fatsa ilçesinde 12 Ocak’ta 2 çocuğunun annesi Renkler S’nin yaşadığı apartmana giden Erkan E, tartışma sonrasında sakat eşinin yüzüne yanıcı özellik atmış, yüzü ve vücudunun türlü yerlerinden yaralanan Renkler S, hastanede otama altına alınmıştı. Olay yerinden kaçtıktan sonraları polis güçleri ekiplerince yakalanan Erkan E, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: