Ordu’da tartıştığı kadını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde tartıştığı Eda E’yi (22) öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sinan Ş’nin, “Canavarcasına hisle ve azap çektirerek kanlı” suçundan yargılanmasına başlandı.

Ordu 2. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık ile maktulün yakınları ve avukatlar katıldı. Duruşmada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı dahi hazır bulundu.

Sanık Sinan Ş. (36), elan başlangıçta tanıştığı Hareket E’nin evlenip memleket dışına gittiğini belirterek, sonrasında boşanan maktulün Ordu’ya döndüğünü ve kendisiyle ahbaplık etmek istediğini müstakbel sürdü. İlk ilkin maktulün ülfet talebini akseptans etmediği, ısrarı üzerine görüştüklerini kanıt fail maznun, “Nefsime yenik düştüm.” dedi.

Bir müddet sonraları eşiyle boşandıklarını anlatan maznun Sinan Ş, olayın yaşandığı günün kendisinin tevellüt haset olduğunu, bu nedenle bile Davranış E’nin kendisiyle görüşmek istediğini istikbal sürerek, şöyle bitmeme etti:

“Bana ‘Sen beni aldatıyorsun’ dedi, bunun üzerine tartıştık. ‘Doğum günümde benimle tartışmaya mı geldin’ dedim. Oğlumla ilgili hırçın söylemleri oldu. Resmini göstererek, ondan ne istediğini sordum. Elimi ona akilane salladım, neresine geldiğini bilmiyorum. Balkona çıktım, oraya üstelik geldi ve tartıştık. İçeriye doğru savurdum. İçeri geldiğimde kafası kanıyordu. Engelleme ettim. Elan sonradan ona göçüm parası bırakıp yatmaya gittim.”

Uyuduğu tam kapının çaldığını ve Eda E’nin da evden gitmediğini gördüğünü tabir eden maznun, “Kapının deliğinden polisin geldiğini gördüm. ‘Ne yaptın’ dedim. Gülücük etti. ‘Seni mahvedeceğim, seni kelepçeyle yutmak istiyorum’ dedi. İtekledim yere düştü. Elime güzeşte ipi boynuna takıp çektim. Sıkıp sıkmadığını görmedim. Lavaboya gidip geldim, Iş yaşıyordu. Kapıyı açtım ve polisler geldi.” ifadelerini kullandı.

Tanıkları ve avukatları üstelik dinleyen mahkeme heyeti, Sinan Ş’nin mevkufiyet halinin devamını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 24 Mart’ta Sinan Ş, tartışma sonucu Muamele E’yi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Share: