Ordu’da, üniversiteler arası voleybol müsabakaları başladı

Kalaba Üniversitesi ev sahipliğinde, ‘Üniversiteler Arası Uçan Top Lehçe Grup Kol Müsabakaları’ başladı.

Kalabalık Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi spor salonunda düzenlenen uçan top müsabakasının açılışı gerçekleştirildi. 12-16 Boşluk tarihleri ortada gerçekleştirilecek müsabakalarda, Kalabalık Üniversitesi ile alay malay Abant İzzet Baysal, Gaziosmanpaşa, Samsun Ondokuz Mayıs, Kastamonu, Amasya, Düzce, Sinop, Hitit ve Giresun Üniversitelerinin kadın ve koca uçan top takımları karşılaşacak.

Müsabakaların açım programında konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, “Kargaşa ailesi hep gurur ve kuruluşları ile sunu iyisini fethetmek üzere faaliyetlerine devam etmektedir. Kalaba Büyükşehir Belediyesi namına bizler yelkenli ve kano spor kulübümüzle, ski tesisimizle ve alan topu kortlarımızla spor faaliyetlerini desteklemekteyiz. Kalaba’nun daha muvaffakiyetli olması ve pir günler yaşaması için elimizden geleni yapmaktayız. Bu düşüncelerle bu turnuvanın kazasız ve sakatlanma olmadan tamamlanmasını diliyorum” dedi.

Kalabalık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mualla Akdoğan ise törende yaptığı konuşmada, “Gerçekleştirilecek bu turnuva aynı zamanda bu yöredeki siz canan gençlerimizin bire bir araya gelmeleri, tanışmaları ve sporun centilmenliğini ortaya koymaları noktasında güzel ayrımsız vesile olacaktır. Böylecene bu bölgede Giresun’dan Bolu’ya büyüklüğünde 8 üniversitemizin siz değerli gençleri sporun hangi kadar güzel bire bir etkinlik olduğunu, üniversitelerde tıpkı zamanda ilmî faaliyetlerle beraber sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de anlamlı aynı düzlük tuttuğunu göstermiş olacaksınız. Bu turnuvaya katılımlarından belde beherglas üniversitemizin rektörlerini tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi’ne Keyif, Kültür ve Spor Ofis Başkanlığı’na ve etkinlikte fariza düz parçalanmamış arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, bu turnuvanın yalabık ve hayır olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Açılış törenine medrese dekanları, akademik personeller ve davetliler dahi katıldı. – ORDU

Share: