Ortahisar Belediyesi Avrat El Topu Takımı’ndan Başkan Genç’e görüşme

Ortahisar Belediyesi bünyesinde kurulan Kadın El Topu Takımı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Dokuz Canlı Tüvana’i makamında ziyaret etti.

Zinde, topluluk antrenörü Sedat Müşkül, apotr antrenörler Kasıt Yeralan ve Briz Yarımbıyık, mızıka kaptanı Süpürge Otu Yılmaz ve oyuncularla ayrımsız süre kardeş kardeş ederek takımla ilişkin bilgi aldı.

Takımın bu zaman Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi’nde savaş edeceğini tamlayan Genç, sporculara başarılı olmaları üzere maddi manevi her makule desteği sağlayacaklarını söyledi.

Gailesiz, kadınların sportif faaliyetlere katılımını berenarı önemsediğini ifade ederek, “Kadın el topu takımı kurmamızdaki asıl meram üstelik bu. Bayanlar birçok spor dalında böke olarak şehrimizi gururlandırıyor. Bu başarılardan büyük bire bir sevinme duyuyoruz. Bayanlar kategorisinde Trabzon’dan Hentbol 1. Ligi’nde savaşım fail belediyemizin dışında başka benzeri bando namevcut.” dedi.

Takımın geçen sene kurulmasına rağmen 1. lige yükseldiğini dile getiren Zinde, şunları kaydetti:

“İnşallah bu sezon 1. ligde şampiyonluğu elde edecekler ve süper lige yükselecekler. Biz Ortahisar Belediyesi kendisine Trabzon’de sporun temas çeşidinin gelişmesi amacıyla savaşım fail ve ulama sunan tıpkısı belediyeyiz. O nedenle “Spor şehri Trabzon.’ diyoruz. Yemeden Içmeden futbolda değil, icap ferdî gerekse mızıka sporlarının bütün dallarında Trabzon olarak varlığımızı hissettirmeliyiz. Şehremaneti yerine da buna çaba ediyoruz.”

Antrenör Zor ise böke gelmek amacıyla çok çalıştıklarını belirterek, takımının çokça ongun durumda olduğunu söyledi.

Güç, 15-16 Ekim’de başlayacak el topu liginde az çok iddialı olduklarını aktararak, “Başkanımız Ahmet Dayanabilen Canlı’in maddesel ve manevi adına takımımıza verdiği desteğin bizi çokça dolgunca noktalara taşıyacağını düşünüyorum, bundan çevre da başkanımıza ayrımsız kez henüz sunma candan teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Takım kaptanı Yılmaz de hentbolun Trabzon’üstelik giderek sevilen ve izlenilen aynı spor dalı olduğunu belirterek, verdiği desteklerden dolayı Taze’e teşekkür etti.

Share: