Öz köpeğine saldırdığını öne süren bed, komşusunun köpeğini kötek ve satırla ciddi yaraladı

Esbak öğle vakti saatlerinde Ahmetce köyüne sınırlanmış arazide otlamakta olan hayvanlarını oğluna yaşama ederek işe gittiğini tamlayan Mehmet Gökmen, yarı yolda oğlu Tuğrul’un kendisini cep telefonundan arayarak sürücü köpeklerinin yaralandığını, birilerinin balta ile kestiğini, hayvanın soluk kaybından ölmek üzere olduğunu söyleyerek müzaheret istediğini anlattı. Oğlunun anlattıklarına ilkin inanmadığını, benzeri yerde efsanevi otlatan H.Ş. adlı köylüsünü arayarak bulundukları yerde bambaşka kimsenin olup olmadığını sorduğunda onun kendisi, halası ve eniştesi dışında kimsenin olmadığını söylediğini anlatan Mehmet Gökmen, “H.Ş. ile konuşurken oğlum esasen arayınca köpeğe muavenet etmek üzere telefonu kapatıp hayvanlarımın bulunduğu yere gittim. Gittiğimde, kanlar zarfında mütezayit kapik cavlamak amacıyla olduğunu görünce onu alıp veterinere götürdüm. Veteriner köpeğin tedavisini yaptı eve götürdüm. Köpeğin kafasında ve vücudunun muhtelif yerlerinde 19 kesik olduğunu gördüm” dedi.

“JANDARMAYA GİDİP ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Olayın yaşandığı sırada hayvanlarını otlattıkları yerde kendisi ve köylüsü H.Ş. dışında kimsenin olmadığını, bu durumu oğlunun da doğruladığını rapor eden Mehmet Gökmen, “Ego oradan ayrıldıktan sonra bölgeye elden H.Ş.’nin halası ve eniştesi mevrut. Köpeğimi bu arkaç onların getirdiğini fikren jandarmaya gidip şikayetçi oldum. Jandarma köye gelerek ifadelerini almış. A.M. öz köpeğine saldırınca köpekleri fora etmek için müdahale ettiğini söylemiş. Cingöz köpeğimi yaralayan satırı cürüm aleti adına alıp dönmüş. Çarpışma eden köpekleri fethetmek üzere insan bir kere, bilemedin iki posta vurur. Bunlar köpeğimi mıhlamak istemişler. Bunu planlayarak yapmışlar, bir tane kişinin yaptığına bile inanmıyorum. Yetkililerden konuyu araştırıp yapanları cezalandırmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Köpeğini otama fail veterinerin hayvanın yaralarının dip olduğunu, hayatta model kalamayacağı üzerine tıpkı husus söylemesinin türlü olmadığını rapor ettiğini tamlayan Mehmet Gökmen, “Köpeğimi öldüresiye dövmüşler, zavallı hayvan sabaha kadar inleyip durdu. Tıpkı herif bunu elbet yapar anlayamıyorum. Şikayetçi oldum, konuyu sonuna büyüklüğünde takip edeceğim” ifadelerini kullandı.

Share: