Pakistan’a arkalama malzemesi taşıyan beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Kıran ve Acil Genişlik Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya mevrut sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca arkalama malzemelerini başat felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını sarmak için gıda ve hıfzıssıhha malzemelerinden oluşan insancasına yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” üzere Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda tören düzenlendi.

Törene, Sazak Valisi Ulvi Hamza Güreşçi, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, Tarsus Kaymakamı Porte Sertel Otcu, İl Bitirmiş Komutanı Sancak Soylu Çarıkcıoğlu, farklı protokol üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, bacanak ve cömert büyüklük Pakistan’da çokça balaban başat afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların büyük olduğunu dile getiren Güreşçi, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani müzaheret kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi alan yardımların miktarıyla ait bilgelik veren Güreşçi, “Sazak, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a kere alacak. 633 titrem 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 besin ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Oran Demiryollarına ilişkin trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Güreşçi, yardım malzemeleriyle gelişigüzel dualarını ve bol dileklerini birlikte gönderdiklerini belirterek, bugünlerde teavün ve dayanışmanın heybetli olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, elan sonradan dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: